Eufy dorbell + Android TV Notifications

Cześć
Proszę o pomoc w następującej kwestii - niegdyś miałem zintegrowany Eufy dorbell 4k z Android TV (jak ktoś nacisnął dzwonek to na telewizorze pojawiał się alert + zdjęcie pacjenta). Było to szczególnie pomocne dla dzieci, bo nie mają możliwości aby podejrzeć w inny sposób kto stoi po drugiej stronie.
Jednak od czasu dość głośnej wtopy z bezpieczeństwem danych w chmurze Eufy nie mam możliwości generowania podglądu. Wygląda to tak jakby zdjęcie wcale się nie generowało.
Czy ktoś z was używa może takiego rozwiązania i mógłby podpowiedzieć jak znowu uruchomić tą funkcjonalność?
W configuration.yaml mam dopisane:
allowlist_external_dirs:
- /config - tego akurat wolałbym się pozbyć jeśli będzie taka możliwość, ale już próbuję wszystkiego…
- /media
media_dirs:
media: /media

Automatyzacja wygląda następująco:

alias: Dzwonek2
description: ""
trigger:
  - type: running
    platform: device
    device_id: d114880cf94e75b6fd2490e97bd5ce5f
    entity_id: 055d26c4126bab28bab333bb5f81f765
    domain: binary_sensor
condition: []
action:
  - service: camera.snapshot
    data:
      filename: /media/snapshot/dzwonek.jpg
    target:
      entity_id: camera.dzwonek
  - service: notify.philipstv
    data:
      message: Intruz przy drzwiach
      data:
        color: red
        transparency: 50%
        duration: 10
        interrupt: 1
        image:
          path: /media/snapshot/dzwonek.jpg
mode: single

To ścieżka zapisu snaphota a potem próbujesz tego shapshota wyświetlic podając zupelnie inną sciezkę:

path: /local/media/camera/dzwonek.jpg

co nie ma prawa działać :wink:.

Tak, oczywiście. To pomyłka wskutek zmęczenia. Testowałem wczoraj różne opcje i zapomniałem ładnie zmienić…

@Andrzej_C poczytaj Powiadomienia na Android TV - #5 przez macek i popraw składnie. Potem prosty debug: sprawdź czy faktycznie snapshot jest w mediach HA. Jeżeli jest to z narzędzi deweloperskich sprawdź wywołanie service: notify.philipstv z takimi samymi parametrami jak w automatyzacji.

Problem nie leży w wyświetlaniu obrazu na TV. Raczej na generowaniu zrzutu do katalogu.
Np. jeśli skasuje plik z /media/snapshot/dzwonek.jpg i wcisnę przycisk obraz zostanie “wygenerowany”, ale z jakas data wsteczną (np. podczas ostatnich prób pojawia się wesja z 07.08, godz. 16:14). I nie ważne ile razy go skasuję. Podczas prób tylko i wyłącznie taka wersja obrazu mi sie pojawia…

Czyli to bardziej problem z integracją. Czy w integracji widać poprawne zdjęcie po nacisnieciu przycisku dzwonka? Nie wiem z jakiej integracji korzystasz więc wróżę ze szklanej kuli :wink:.

Około od tygodnia zaczęły się problemy Eufy

  • Exception [Errno 32] Broken pipe - traceback: Traceback (most recent call last): File “/config/custom_components/eufy_security/eufy_security_api/p2p_stream_handler.py”, line 103, in setup client_socket.sendall(bytearray(self.camera.video_queue.get())) BrokenPipeError: [Errno 32] Broken pipe.

:grinning:Zepsuta rura :grinning:

Mam:

Blokowo automatyzacja wygląda tak:

Jeśli sensor kamery wykryje ruch, włącz strumień p2p, włącz zapisz obraz, wyłącz strumień p2p.

Niestety teraz strumień jest tylko przygotowywany

“StreamStatus.PREPARING”

Eufy nie mam możliwości generowania podglądu

:information_source:Wyżej opisaną automatyzacją generowałem pogląd z kamery

To skutek działania cache