EW11A i podsłuch NR transmisji TCP

Witam forumowiczów.

Poszukuje sposobu na odczyt przesyłanych danych z Pompy Ciepła do serwera i chce użyć do tego NodeRed’a

Sieć i komunikacja fizycznie wygląda umnie tak:


z tego co się zorientowałem komunikacja idzie po TCP, dlatego w ustawieniach EW11A dopisałem by kopie transmisji wysyłał na serwer HA, co wg. poniższego obrazka robi:

Teraz NR próbuje przechwycić pakiety które są wysyłane do HA:
image
image

ale dostaje zwrotkę:
image

zastanawiam się jak w NR “podłuchać” co jest wysyłane z EW11A do serwera HA

Ten 192.168.10.4 to adres czego HA, NR?

Jeśli to możliwe to odwróciłbym komunikację i EW ustawił jako TCP-Serwer

Niestety ustawienie jako Serwer nie wchodzi w grę. IP to adres HA. Bo to mały serwetek z HA OSem z doinstalowanym addonem NodeRed.

Jak widać na obrazku port jest w użyciu przez inne urządzenie/usługę.

W EW dodaj nowego klienta z adresem na NR na innym wolnym porcie.
Zrobiłem próbę i w NR dostaje jakieś dane.

1 polubienie

Dzięki za wskazówkę, zmiana portu na nr 8888 i restart EW11A pomogło :slight_smile:
Teraz co minutę dostaje sekwencje 8 bitów
image
będę teraz obserwować czy zmienia się częstotliwość i notować różnice w komunikatach.
image
Jak na razie co minutę dostaje tylko “TCP-PING”…

Dziękuje @RobinI30 @artpc za reakcję i pomoc. To jednak ślepy zaułek, bo EW11A rozsyła tylko “HEART-BEAT”


trzeba podejść inaczej do tematu i z NR zrobić pośrednika w komunikacji z chińskim serwerem, aby zobaczyć co tam ze sobą gadają.

Co to za dziwny adres IP ::ff
Na pierwszym zrzucić masz adres .10.5 na ostatnim .10.4

W wolnej chwili sprawdzę to jeszcze raz, wydaje mi się ze miałem dane z licznika.
Route mialeś UART?
Zawsze do magistrali mozesz podłączyć drugi dowolny konwerter i słuchać bez problemu.
Co tam lata to wiadomo, bo to na 99% modbus.

@artpc
192.168.10.4 - to adres serwera HA
192.168.10.5 - to adres EW11A
skąd NR wytrzasnął sobie to ::ffff: niestety nie wiem.

@RobinI30 - tak

To są moje ustawienia EW11A:
to komunikacja do Nod-Reda


a to do chińczyka - dwa porty:


a tak port komunikacyjny:

Wszystko wygląda poprawnie. Takiej sztuczki nigdy nie robiłem i nie wiem co tam w głowie siedzi EW, więc więcej nie pomogę. Jedynie co to podłączyć zwykły konwerter RS485<>USB jako drugi lokalny.

P.S. Z załączonych obrazków można wywnioskować, że są dwa kanały: jeden komunikacyjny, drugi aktualizacji OTA.
Sprawdź w pozostałych zakładkach nie wgrane są jakieś dodatkowe skrypty (EW ma taką możliwość) i znajdziesz tam jakąś podpowiedź.

Inną sprawą jest serwer sprsun.com, co sugeruje, że elektronika pompy jest zgodna programowo z pompami SPRSUN.

Spróbowałbym lokalnie użyć integracji modbus dla tych pomp (wydaje mi się, że nic nie ryzykujesz).

Kopiąc dalej temat, znalazłem dawny wątek i na chwile obecną jestem na etapie:

bo widzę że adresat (chińczyk) jest ten sam co u mnie i wykorzystuje również urządzenia z serii EW do komunikacji.