Falownik Fox Ess

Witam czy ktoś pomoże w integracji falownika Fox Ess z Home Assistant znalazłem znalazłem takie opisy

Zapomniałeś dodać, że jest API i obsługa MQTT.

GitHub - macxq/foxess-ha: Home Assistant & FoxESS integration. Monitor you photovoltaic installation directly from HA ☀️ ⚡️

To jest integracja z chmurą foxesscloud, jak zainstalować jest dokładnie opisane, jest jeden błąd - jest /configcustom_components, powinno być /config/custom_components.

Zamiast polecenia git clone https://github.com/macxq/foxess-ha.git
możesz pobrać spakowaną paczkę ZIP
image
a później rozpakować ją w katalogu /config/custom_components, potem Configuration zgodnie z wytycznymi na stronie projektu.

To czym się różnią te 2 możliwości połączenia która z nich będzie lepsza?

Uważam, że MQTT ponieważ prawdopodobnie masz połączenie lokalnie.

Na pewno integracja przez GitHub - macxq/foxess-ha: Home Assistant & FoxESS integration będzie prościej :white_check_mark: , a zalety MQTT w tym wypadku będą niezauważalne - czas reakcji jak i opóźnienia nie są parametrem który ma tutaj na cokolwiek wpływ :wink:

Skopiowałem pliki dodałem konfigurację w configuration.yaml jednak mam błąd “Platform error sensor.foxess - Integration ‘foxess’ not found.”

jeden plik czy wszystkie z repo ?

wszystkie pliki,folder z plikami nazwałem " foxess "

Witam poradziłeś sobie. Bo mam ten sam falownik i się motam

Jeszcze nie niby zainstalowałem ale jeszcze nie udało mi się połączyć z chmurą

@Raku1 folder powinien nazywać sie foxess bez spacji z przodu i tyłu.

czy w logach HA widzisz wpis ze komponent został załadowany, powinno to wyglądać mniej wiecej tak:

2021-11-01 20:41:45 WARNING (SyncWorker_1) [homeassistant.loader] We found a custom integration foxess which has not been tested by Home Assistant. This component might cause stability problems, be sure to disable it if you experience issues with Home Assistant

dokładnie mam taki wpis logach, ale mam też taki:

Error adding entities for domain sensor with platform foxess
Error while setting up foxess platform for sensor
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/entity_platform.py", line 382, in async_add_entities
    await asyncio.gather(*tasks)
  File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/entity_platform.py", line 587, in _async_add_entity
    await entity.add_to_platform_finish()
  File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/entity.py", line 681, in add_to_platform_finish
    await self.async_added_to_hass()
  File "/config/custom_components/FoxESS/sensor.py", line 170, in async_added_to_hass
    self._async_update_from_rest_data()
  File "/config/custom_components/FoxESS/sensor.py", line 179, in _async_update_from_rest_data
    self.pvcoutput = self.status._make([now.strftime("%Y%m%d"),now.strftime("%H:%M"),jsonData["result"]["today"]["generation"],jsonData["result"]["power"]])
TypeError: 'NoneType' object is not subscriptable

Edit:
czy foxess inverter id powinno wyglądać tak id=××××××××-××××-××××-×××××××××××× czy należy uwzględnić myślniki i litery “id=” ?
@Raku1 edytuj Swoje posty - nie pisz jednego pod drugim

Czy posiadasz najnowszą wersję integracji? Błąd ktory widzę wskazuje że nie - zachęcam do aktualizacji.

Jeśli problem będzie dalej występował proszę o podniesienie poziomu logowania poprzez wprowadzenie do configuration.yaml wpisu:

logger:
  default: warning
  logs:
    custom_components.foxess: debug

i wrzucenie logow ponownie

deviceID nie powinno zawierać id=, powinno uwzględniać myśliniki, czyli przykładowo:

sensor:
  - platform: foxess
    username: jan.kowalski
    password: SupeRt@jneHaslo42111
    deviceID: 4a2ddd87-7edg-88d8-9912-a84329843abe

[ FEATURE REQUEST] FoxESS MQTT suport · Issue #5 · macxq/foxess-ha · GitHub integracja po MQTT raczej nie dostępna dla śmiertelników

Integracja można już zainstalować wprost poprzez HACS bez konieczności dodawani customowego repozytorium.

Pojawił się też fajny artykuł jak monitorować produkcję energii w poszczególnych stringach:

Jak i dwa wideo pokazujące możliwości integracji:

2 polubienia

czy próbował ktoś konfiguracji po RS485 ?

A wiesz jaki protokół “siedzi” na złączu RS485? bo ja od tygodnia próbuję uzyskać informację jaki jest tam protokół i parametry transmisji. Jest szansa poprzez znajomego instalatora falowników foxessa. Gdy będę coś wiedział podzielę się informacjami.

Czy mogę prosić o pomoc niestety próbuję i nie mogę integracji odpowiednio skonfigurować mam następujące błędy w logach:

Ten błąd pochodzi z niestandardowej integracji.

Logger: custom_components.foxess.sensor
Source: custom_components/foxess/sensor.py:162
Integration: foxess (documentation, issues)
First occurred: 20:51:13 (1 occurrences)
Last logged: 20:51:13

Unexpected error fetching FoxESS data: Expecting value: line 1 column 1 (char 0)
Traceback (most recent call last):
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/update_coordinator.py”, line 187, in _async_refresh
self.data = await self._async_update_data()
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/update_coordinator.py”, line 147, in _async_update_data
return await self.update_method()
File “/config/custom_components/foxess/sensor.py”, line 112, in async_update_data
token = await authAndgetToken(hass, username, hashedPassword)
File “/config/custom_components/foxess/sensor.py”, line 162, in authAndgetToken
response = json.loads(restAuth.data)
File “/usr/local/lib/python3.9/json/init.py”, line 346, in loads
return _default_decoder.decode(s)
File “/usr/local/lib/python3.9/json/decoder.py”, line 337, in decode
obj, end = self.raw_decode(s, idx=_w(s, 0).end())
File “/usr/local/lib/python3.9/json/decoder.py”, line 355, in raw_decode
raise JSONDecodeError(“Expecting value”, s, err.value) from None
json.decoder.JSONDecodeError: Expecting value: line 1 column 1 (char 0)

Czy coś Ci się udało ustalić w tej sprawie?