Falownik Fox Ess

Ja mam Inverter FoxESS T6 (nie G3), Master version 3.35, Slave version 3.01, Manager version 3.10. Nie wiem jak działa na innych wersjach.

Wydaje mi się, że PVMonitor korzysta z tego samego protokołu. tutaj piszą, że na G3 można pominąć te ustawienia, więc może tam powinno to domyślnie działać.

Ustawiłeś dobrze tą przejściówkę? Kabelki podłączone tak jak trzeba? Jeśli umiesz cokolwiek w pythona, to mogę podesłać skrypty, którymi to reverse enginerowałem.

Wymieniam jeszcze ten konwerter który mam, bo coś mi się nie podoba (co chwilę tracę pingi do niego). Próbowałem np. jakimiś programami do odczytu modbusa (modpoll, GModbus) i nic nie zwraca. W weekend będę walczył.

Możesz podesłać skrypt chyba, że te programiki robią mi tą samą robotę :wink:

Właściwie, to skrypty są na githubie: foxess-t-modbus-ha/registers/scripts at master · peper0/foxess-t-modbus-ha · GitHub

Na mojej konfiguracji musiałem ustawić framer=ModbusRtuFramer. A rejestry tutaj: foxess-t-modbus-ha/registers/registers.md at master · peper0/foxess-t-modbus-ha · GitHub . Ważne, żeby czytać je w takich paczkach jak tam napisałem (w innych na ogół nie działa).

Konfiguracja adaptera taka: foxess-t-modbus-ha/adapters/USR-TCP232-304/README.md at master · peper0/foxess-t-modbus-ha · GitHub

Powodzenia! Daj znać, czy się udało.