Fondital Antea KRB a sterowanue przez NSPanel z lovelace

Witam szanownych kolegów
Jestem na etapie realizacji przylacza gazowego do ogrzewania domem.
Zaproponowano mi kociol jednofukcyjny Fondital Antea KRB.
Jednak chcialbym nim sterowac poprzez HA, a do tego wykorzystac jako termostat NS Panel z wgrana tasmota i Lovelace, ktory posiadam i juz mam w nim zintegrowanie sterowanie wiekszoscia domu. Najlepiej przez Zigbee.
Nie ma potrzeby manualnego sterowania każdym pokojem - zostaja sprawdzone, ręczne termostaty na kaloryferach.
Sterowanie na zasadzie - grzej tak długo az osiagniesz temperaturę wyznaczoną + podział na strefy czasowe. Fajnie tez gdybym mial podglad czy kociol aktualnie grzeje, czy też nie.
Co należałoby dokupić, aby “usmartowic” ten kocioł. Najlepiej odrazu ze wskazaniem gdzie mozna to kupić.
Niestety nigdy nie posiadalem takiego kotla, wiec totalnie sie nie znam na tym…

Skoro do tego kotła można kupić smart termostat - SPOT | Kotły ścienne kondensacyjne | Fondital Polska to znaczy, że jakoś się da zdalnie sterować kotłem ale osobiście nie znam sie na kotłach gazowych. Poczytaj instrukcję SPOT SMART THERMOSTAT, widziałem tak dokładne rysunki integracji (nie wnikałem w szczegóły), jest nawet mowa o modułach Sonoffa a to dbbrze wróży :slight_smile:. Jakiś początek “aby “usmartowic” ten kocioł” jest.

Skoro używasz podziel się informacjami/doświadczeniami na NSPanel - nowy produkt sonoff-a

Raczej wolalbym uniknac rozwiązania SPOT chocby ze wzgledu na koszt (1000 zl) i brak integracji z HA.
Dlatego też szukam rozwiazania bardziej przyjaznego portfelowi jak i HA

Nie sugeruję kupić tego SPOTa, tylko przeanalizować temat podłączenia tej bramki z SPOTem do kotła i na podstawie tej wiedzy spróbować zrobić to podobnie uwzględniając integrację z HA.
Gateway podłącza się do kotła dwoma kabelkami do złącza BUS, trzeba sie dowiedzieć co na tym “idzie”, jaki protokół “leci” po tych kabelkach.