Frigate - HIKVISION zielony ekran

Mam problem z frigate, po skonfigurowaniu kamery czy rejestratora mam zielony ekran w podglądzie w dodatku frigate. Przy wklejeniu linku do VLC wszystko ładnie się pokazuje ale nie mogę zmusic frigate do wyśiwtlenia obracu.

mqtt:
  host: 10.10.0.81
  port: 1883
  topic_prefix: frigate
  client_id: frigate
  user: homeassistant
  password: passs
  stats_interval: 60
 
#ffmpeg:
#  input_args:
#    - -avoid_negative_ts
#    - make_zero
#    - -fflags
#    - nobuffer
#    - -flags
#    - low_delay
#    - -strict
#    - experimental
#    - -fflags
#    - +genpts+discardcorrupt
#    - -use_wallclock_as_timestamps
#    - '1' 
cameras:
  Kamera_63:
    ffmpeg:
      #hwaccel_args: -hwaccel vaapi -hwaccel_device /dev/dri/renderD128 -hwaccel_output_format yuv420p
      inputs:
        - path: rtsp://hass:pass@10.10.0.63:554/Streaming/channels/102
        #- path: rtsp://admin:pass@10.10.0.60:554/Streaming/channels/102
          roles:
            - detect
            - rtmp        
    detect:
      width: 1920
      height: 1080
      fps: 10
detectors:
  cpu1:
    type: cpu

objects:
  # Optional: list of objects to track from labelmap.txt (default: shown below)
  track:
    - person
    - car
    - cat
    - dog

Próbowałem różne wpisy w pliku konfiguracyjnym ale bez powodzenia. Efekt zawsze ten sam:
ERROR : Kamera_63: Unable to read frames from ffmpeg process.
ERROR : Kamera_63: ffmpeg process is not running. exiting capture
Może ktoś miał ten problem.

Ogarnąłem temat, wygląda na to że miałem źle ustawiony strumień pomocniczy. Może komuś się przyda:
obraz

1 polubienie

Byłoby fajnie, gdybyś wspomniał co zmieniłeś, bo zapewne to nie są jedyne słuszne ustawienia, ale może być też sporo niewłaściwych.

Miałem pisać że przesadzasz trochę z rozdzielczością przy wyłączonej akceleracji sprzętowej :stuck_out_tongue: (zapewne można nieco podnieść rozdzielczość dodatkowego streamu w zamian za redukcję klatkażu - teraz masz 640x480 czyli 4:3, a skoro główny stream jest w 1920x1080 to ma inne proporcje - 16:9 czyli FOV się nie pokrywają)

Nie bardzo wiem o czym piszesz, ale główny stream mam 2688x1520 a w pomocniczym nie jestem wstanie zwiększyć rozdzielczości. Możesz mi podpowiedzieć jakie ustawienia będą optymalne, generalnie mam rejestrator który zakładam że korzysta ze strumienia głównego, a frigate używam na razie bardziej do zabawy HA może wykorzystam do jakichś powiadomień i chcę mieć podgląd na dom z HA.
Będę montował jeszcze kamerę z PTZ i zastanawiam się czy frigate mi to jakoś obsłuży.

I jeszcze po skonfigurowaniu dodatku w HS i dodaniu encji z frigate pokazują się zdarzenia ostatnie ale nie wiem jak podglądać historię i w samym oknie frigate w zakładce Events jest pusto.
Szukam co mam ustawić w konfiguracji. Może masz jakąś sprawdzoną optymalną.
Da się żeby rejestrator i frigate korzystały z głównego strumienia jednocześnie, tylko w strumieniu głównym mam codec 265 którego frigate nie obsługuje, czy jest sens go zmieniać na 264?

W konfiguracji wcześniej miałeś 1920x1080 więc pierwsze co mi przyszło do głowy to główny stream (ale po adresie widać, że jednak się myliłem).
Nie używam jeszcze frigate, to nie podpowiem, po prostu wideo (nie monitoring) jest główną osią mojego życia zawodowego, więc pewne rzeczy po prostu muszę wiedzieć.

Przy takich rozdzielczościach zapomnij o używaniu podstawowego strumienia we Frigate (nawet jeśli dorzucisz akcelerację sprzętową, to takie rozdzielczości są za wysokie).

HA ma zainstalowanego na Intel NUC więc z procesorem nie mam problemu, lipa jest taka że w strumieniu pomocniczym nie mogę ustawić większej rozdzielczości a jednak snapshoty po powiększeniu są słąbej jakości. Muszę popatrzeć czy rejestrator nie będzie wstanie wysyłać drugiego strumienia o wyższej rozdzielczości bo chyba jest taka opcja.

Nie widzę związku, też mam NUCa na celeronku starawej generacji i ja widzę problem, no chyba że to jakiś utra wypasiony NUC (jakiś czas temu myślałem o NUC9V7QNB, i7-9850H ale szkoda mi kasy na takie zabawki).

Plusem większości niezbyt starych NUCów jest to że zamiast karty WiFi można wrzucić tam akcelerator google coral na pcie m.2 A+E, ale nie sprawdziłem dotąd takiej konfiguracji.

A co daje ten akcelerator, ja mam NUC na I7 jakiś wyższy model tyle że puściłem to na wirtualnej maszynie ale udostępniłem 2 procesory i 4Gb ramu

https://docs.frigate.video/hardware#google-coral-tpu