Fujitsu FUTRO S920 - dodatkowa grafika z dekodowaniem H.265/HEVC i VP9

Poszukuję energooszczędnej karty graficznej, z chłodzeniem pasywnym, ze sprzętowym dekodowaniem H.265/HEVC i VP9 do Fujitsu FUTRO S920.
Czy możecie coś polecić ?
Chyba najlepiej będzie trzymać się AMD gdyż w SoC jest już AMD R5

Krzysztof

Jeśli chodzi o VP9 to minimum stanowi bodajże linia RX5000 więc szczerze mówiąc ja tego nie widzę (do zabytkowego szrotu nie będziesz przecież pakował grafiki za parę tysi, swoją drogą przy TDP 100W to raczej nie ma szans na pasywne chłodzenie), ale jeśli znajdziesz coś sensownego to napisz.

Lista rodzin kart ze sprzętowym dekodowaniem h.265 jest np. tam (choć wydaje mi się że wsparcie sprzętowego dekodowania h.265 pojawiło się nieco wcześniej niż w tu wymienionych najwcześniejszych liniach)

Swoją drogą fajne tabelki są na wiki

i ostatnia tabelka ze sprzętowymi enkoderami nvidii (to już jakby poza konkurencją)

Dodam taką ciekawostkę, że na niektórych konfiguracjach z prockami intela warto włączyć dekodowanie sprzętowe w procku (zamiast na “spasionej” karcie graficznej amd/nvidii) bo dekodowanie sprzętowe w procku bywa wydajniejsze.

Jeśli odpuścisz nieco wymagania być może to się nada (ale musisz sprawdzić czy ten model wspiera dekodowanie h.265, bo VP9 to z całą pewnością nie):
AMD Radeon R5 330 (karta akceleratora), edit: link do portalu niegdyś aukcyjnego usunąłem, bo jak widać nawet takie pozycjonowanie podbija cenę…

Dziękuję, będę analizował temat
Potrzebuję do takiego

zastosowania w konfiguracji PCI passtrough na proxmoxie
VP9 da się obejść dodatkiem h246ify do firefoxa.

Pozdrawiam
Krzysztof

Nie bardzo kumam jak to miałoby działać - będziesz oglądał YT czy kamery?

Youtube okazjonalnie :wink:

Ale zdajesz sobie sprawę z tego jak działa ten dodatek?
On po prostu wymusza na serwerze YT wysłanie streamu w innym kodeku (YT ma je skitrane w celach kompatybilności wstecz, ciekawe jak długo jeszcze one będą dostępne).

Kamera przecież nie wyśle streamu w innym kodeku niż ma dostępny…

Takie jest złożenie dodatku i spełnia swoje zadanie.
H.264 potrzebne jest aby dało się używać okazjonalnie przeglądarki na zdalnym VPS
po VNC.

Edit:

Może się przydać