Funkcje sterowania głosowego w nowej wersji HA

Bawiliście się już nową funkcjonalnością pomocy ze sterowaniem głosowym ?
Jestem ciekaw Waszego zdania. Generalnie wygląda obiecująco i już na starcie działa bardzo fajnie. Zastanawiam się czy idzie zmaksymalizować szybkość korzystania z tej funkcji. Otwieranie apki to już w zasadzie 80% drogi do ręcznego włączenia urządzenia.
Macie pomysł jak to zrobić najmnijeszym wysiłkiem żeby funkcja głosowa była najbardziej wygoda ? Takie “OK Home Assistant” ;).

Rhasspy Assistant
Asystent głosowy Rhasspy będzie integralna częścią HA .

Jest jeszcze Rhasspy Junior, nie wiem czym to się różni.

@artpc ale to jest ten sam system, który teraz wszedł do HA ? Chodzi mi o pomoc i możliwość wydawania poleceń na chat oraz głosowych. To jest bardzo fajna funkcja tylko żeby to na prawdę miało sens musi wejść możliwość aktywacji głosowej w dowolnym momencie na słowo klucz. Teraz musze odpalić apkę żeby coś powiedzieć a tak jak pisałem to jest 80% drogi do kliknięcia tego samego w apce więc trochę mija się z celem. Chyba że już jest możliwość wywoływania asysty w dowolnym momencie ale ja o tym nie wiem :).

Rhasspy istnieje już jakiś czas, obsługuje komendy głosowe, (słowo klucz) również w naszym języku choć trzeba przejść przez parę poradników aby to działało. Jakiś czas temu autor Rhasspy dołączył do Nabu Casa.

https://www.gamingdeputy.com/pl/gaming-news/gdy-asystenci-glosowi-maja-klopoty-home-assistant-uruchamia-lokalna-alternatywe/

Poradnik jak uzyskać sterowanie głosowe korzystając z Rhasspy:

1 polubienie

Czy ktoś z Was korzysta ze skrótu Assist Button w systemie iOS do sterowania głosowego?
U mnie wywołanie głosowe po polsku z tego skrótu działa poprawnie, według opisu powinno też działać poprzez wywołanie „Hey Siri Assist Button” i dalej już po polsku np. „Włącz światło w sypialni” no ale niestety nie działa… ma ktoś jakieś doświadczenie z tym?

https://www.youtube.com/watch?v=lnOxONGT92w

Niestety ten film nie pokazuje i nie omawia żadnych problemów ze skrótem assist button dla Siri na iOS… może ktoś ma doświadczenie i już testował