Garbage-Collection - daty po angielsku

Niedawno uruchomiłem sobie dodatek Garbage-Collection od Bruxy70. Skonfigurowałem harmonogramy i wyglądą, że będzie działać. Mam jednak problem z wyświetlaniem dat. Daty są w języku angielskim pomimo ustawionej strefy czasowej na Europe/Warsaw. Czy ktoś z Was spotkał sie z tym problemem i go rozwiązał. W przypadku gdy odbór jest dzisiaj, to napis jest po polsku “Dzisiaj”.

Pozdrawiam

mam u siebie tak jak by Cię urządzało :slight_smile: oparte na custom:button-card
można przerobić linijkę LABEL pod wyjątki gdy jest 1 to wyświetl jutro jak jest 0 to wyświetl dziś…

image

type: custom:button-card
entity: sensor.smieci_choinka
icon: mdi:pine-tree
label: |
  [[[
    var bri = entity.attributes.days;
    return '' + (bri ? bri : '0') + ' Dni';
  ]]]
name: Choinki
styles:
  card:
    - height: 80px
    - box-shadow: 0px 0px 3px 0px grey
    - border-radius: 15px
  label:
    - color: gray
    - font-size: 12px
    - padding: 0px 5px
  name:
    - font-familly: cursive
    - justify-self: centre
tap_action:
  action: more-info
show_label: true
style: |
  ha-card:hover {
  transform: scale(1.05);
  box-shadow: 0 0 10px;
  }
state:
  - value: '0'
    color: yellow
    styles:
      card:
        - box-shadow: 0 0 0.95rem 0.2rem deepskyblue
        - border: solid 3px deepskyblue
        - transition: all 1s ease
  - value: '1'
    color: green
    styles:
      card:
        - border: solid 3px deepskyblue
        - transition: all 1s ease
  - value: '2'
    color: rgb(145, 145, 145)

1 polubienie

Dzieki. Jest to jakieś rozwiązanie i być może w ostateczności tak zrobię.
Obecnie korzystam jednak z karty z encjami i po prostu wyświetlam to co dostaje.
Zależy mi nie tylko na liczbie pozostałych dni, ale też i dacie.
Obecnie wygląda to u mnie tak

I własnie te 14-Feb-2022 chciałbym mieć po Polsku.

Integracja korzysta z takiego formatu dat

u mnie obejście tego problemu, to wyświetlenie daty w formacie bez nazw miesięcy
strftime_2022-02-01_15-34
garbage_2022-02-01_15-36

PS Konfiguracja YAML jest już niewspierana

Po zmianie formatu daty, wygląda to lepiej i pewnie tak zostawie. Mimo wszystko zaskoczony jestem, że tak to działa.

Temat można zamknąć.

PS. Widziałem gdzies wątek, jak user z Polski pisał o tym problemie, ale nie mogł go oddtworzyć i bruxy nie był w stanie mu pomóc. Może kiedyś sie to naprawi :slight_smile:

Gdyby ta integracja to obsługiwała sam bym dorobił tłumaczenie (ale tyle ile można było przetłumaczyć na polski i tak już ktoś przetłumaczył) - jak przypuszczam autorem issue był sam autor tłumaczeń.
Teoretycznie w tym miejscu powinno się pojawić standardowe tłumaczenie front-endu, ale jak widać nie jest ono wykorzystywane (całą resztę masz przecież po polsku).

Swoją drogą tłumaczenie ma pewne braki (i błędy), ale nie mam motywacji do ich uzupełnień (i tak nie rozwiązały by one problemu, który tutaj opisałeś), bo integracja właśnie została gruntownie przebudowana i nie wiem co realnie będzie nadal wykorzystywane.

Cześć, możecie mi podpowiedzieć jak wprowadzić unikalne daty? Nijak tego nie mogę rozgryźć. Kalendarz odbioru mam raczej zagmatwany

Robisz roczne dajesz pierwsza datę 1 stycznia i potem dodatkowe daty jedna za drugą na cały rok.

O której wersji piszesz?

Witam po aktualizacji HA do wersji core-2022.6.6 mam problem w poprawnym wyświetlaniem wywozu śmieci. Chodzi tylko o ustawienie ‘Częstotliwości’ na "annual’. W dodatkowych ustawieniach mam zdefiniowane dni w których są wywożone w tym przypadku szkło:

wywoz

Do czasu aktualizacji wszystko działało poprawnie. Teraz natomiast w garbage-collection-card
w interfejsie pokazuje nie zależnie co wpiszę w datach o wywozie “Jutro” (znika również ikona i podpis odpadu) :

wywoz2

Sam dodatek jak i karta zaktualizowany do najnowszej wersji.

Sama encja wygląda tak :