Gateway Zigbee2MQTT na ESP32 / 8266

Witam - muszę przejść z serwera proxmox na truenas i skutkiem czego mój koordynator zgibee musi zamiast na usb być obsługiwany najlepiej przez ESP. Czy ktokolwiek z forumowiczów lub forumowiczek zrobił może gatewaya zigbee na ESP najlepiej na tym przykładzie https://www.zigbee2mqtt.io/guide/adapters/flashing/connecting_cc2530.html ???
Sflaszowałem ESP, sflaszowałem Webee CC2530 + CC2591, zmontowałem wszytko do kupy ale w ESPeasy nigdzie nie widzę efektów pracy tego całego ustrojstwa…

Edit:
Cześć niestety nie udało mi się uruchomić powyższego urządzenia ale za to uruchomiłem gatewaya slsys / Gateway i działa to świetnie. Zlinkowałem tam wszytkie swoje urządzenia, spiąłem je przez MQTT z Mosquito, a potem już normalnie MQTT, automatyzacje itp.
Całość pracuje na ESP32, flashujemy je przez flashera z githuba Gateway/20210124_full.7z at master · slsys/Gateway · GitHub , podłączamy kabelkami wcześniej sflashowany zigbee (u mnie wersja 3.0) i możemy zacząć parować urządzenia.
Aktualizacje są nawet częściej niż raz w tygodniu, program sam sobie sprawdza wersje softu, paczki są dostępne na telegramie - Telegram: Contact @slsys. U mnie wszytko pracuje zupełnie bezbłędnie już kilka tygodni, kolejne wersje softu obsługują nowe sprzęty oparte na zigbee których mnie na razie nie ma.
Cały projekt na githubie jest częścią większej całości tzn modyfikacji bramy Xiaomi ale po konfiguracji działa na samy esp również.