Geolokalizacja, HA, HA na telefonie, Nabu Casa

Wybierz Mapa z lewego menu, ołówek prawy górny róg i dodaj/edytuj strefę, zmiana radius mała biała kropeczka na okręgu.

1 polubienie

Wystarczy :slight_smile: oczywiście podajesz nazwę swojej strefy, w sposób jak pokazano.
Powinieneś posiadać wpis w pliku konfiguracyjnym /homeassistant/configuration.yaml

homeassistant:
  customize: !include customize.yaml

ya

Strefa “Home” - Jest teraz promień strefy “100”

W katalogu config znajduje się plik o nazwie customize.yaml ( jeśli nie ma to utwórz)

W tym pliku jest wpis: ( moja nazwa to “home” jeśli masz inną nazwę to podmień np. “dom” ( zone.dom: )

ScreenShot_20231126084126

W pliku configuration.yaml który jest w katalogu config musi znajdować się wpis customize: !include customize.yaml (HA będzie czytał konfiguracje ( dostosowanie) z tego pliku)

ScreenShot_20231126084406

Kiedy wszystkie wpisy zostały zmienione lub dostosowane to sprawdzenie konfiguracji i restart HA.

Wynik dostosowania, promień strefy “Home” został zmieniony na “50”

:information_source:
Z poziomu “File Edytor” katalog to “homeassistant” a z poziomu “Samba” mam katalog “config” ( na razie tak mam i czekam na “stabilizacje” )

Strefę “Home” nie można edytować ( promień ) z poziomu zakładki Strefy ( inne tak )
Strefę “Home” nie można odświeżyć przez Narzędzia deweloperskie - Ponowne przetwarzanie - Strefy( inne tak ).
/
:grinning:
Jeśli nadal masz nazwę lokalizacji “Dom” to musisz uważać w przyszłości na konfiguracje automatyzacji i inny wpisów konfiguracyjnych np. (standard) Person stan: home lub not_home a gdy nazwa jest “Dom” to stan będzie dom lub not_dom itp.

1 polubienie

Super dzęki KRSKRAB, dzięki Twojej pomocy jest sukces.