Get history - problem z automatyzacją

Cześć wszystkim, próbuję zrobić automatyzację na podstawie odczytu wilgotności w łazience przez ostatnie 2h, tzn jeżeli wilogotność w ciągu ostatnich 2h była wyższa niż 60% tzn. że brałem już prysznic i nie potrzebuję włączać pompy cyrkulacyjnej. Stworzyłem pomocnika “threshold” który pokazuje stan on/off (wilgotnosć >60%), znalazłem dwa przykłady w internecie z użyciem noda get history i wszystko działa fajnie jak przez ostatnie dwie godziny mam tylko jeden stan, wtedy flow idzie jedną ścieżką. Problem pojawia się gdy sa odczyty dwóch stanów, czy ktos móglby podpowiedzieć/naprowadzić w jaki sposób rozdzielić te stany? Niestety w nodzie switch nie ma opcji “is not” która rozwiązałaby chyba ten problem? Opcja “otherwise” niestety nie działa…Domyślam się, że jest to proste rozwiązanie z użyciem funkcji, niestety nic podobnego nie udało mi się znaleźć. Z góry dzieki za pomoc.

flows.json (4,7 KB)

jak to nie ma? druga opcja w value rules czyli: !=

Niestety ta opcja również nie działa. Jeżeli w ciągu ostatnich dwóch godzin encja miała stan on i off to proces przejdzie obiema ścieżkami. Potrzebuję rozwiązania, jeżeli był stan on to proces pójdzie pierwszą ścieżką, jeżeli on i off to również pierwszą ścieżka, a jeżeli tylko off to drugą ścieżka

Tak na szybko, bo nie ma mnie przy kompie, żeby to dokładnie sprawdzić, a na telefonie ciężko się klika w noderedzie :slight_smile:

tak - bo jak damy w output type split to wypluje tyle wiadomości ile było zmian stanów w zadanym czasie. Faktycznie najlepiej byłoby w outpucie dać Array i w funkcji odfiltrować, czy pojawił się stan on czy były same off. Niestety nie jestem zbyt biegły, aby z marszu coś napisać, ale jutro z ciekawości może posiedzę i coś podłubię.
No chyba, że znajdzie się do tego czasu ktoś, kto znajdzie wcześniej rozwiązanie.

[edit]
pogrzebałem trochę - zobacz, czy coś takiego zadziała
flowshistory.json (1,8 KB)

Działa :slight_smile: Dzięki za pomoc! Pozniżej link na temat pisania funkcji może komuś w przyszłości się przyda.

Writing Functions : Node-RED (nodered.org)