Gledopto GL-C-008P

Kupiłem Gledopto GL-C-008P który ma 5 kanałów RGB+WW+CW. RGB chciałem wykorzystać do sterowania oświetleniem ozdobnym a kanały białe do sterowania oświetleniem głównym a drugi kanał do sterowania lampą nad stołem. Jak mam włączone kanały RGB i chcę włączyć białe to RGB gaśnie. Czy ten moduł nie ma możliwości niezależnego sterowania RGB i kanałami białymi?

Z tego na ile się orientuję (pewnie nie wiem wszystkiego) oni produkują te kontrolery jako wersje:

  • z jednym blokiem funkcjonalnym (wszystkie 5 kanałów wyjściowych są jednym urządzeniem tak jak w twoim)
  • z dwoma blokami funkcjonalnymi - udzielnie jest grupa RGB a oddzielnie CW+WW

Więc żadna z tych 2 wersji nie zaspokoi twoich oczekiwań, pozostaje dokupić kolejne, ale uważając przy zakupie by wybrać wersję odpowiadającą zastosowaniu (mają też kontrolery o mniejszej ilości kanałów wyjściowych - idealne do światła podstawowego).

Szukam podobnego modułu Zigbee ale z możliwoscią podłączenia fizycznego przycisku analogicznie jak w wLightBox V2 od Blebox.