Głośnik Google Home mini na innym routerze niż HA

Moje uszanowanie

Ze względów logistycznych mam podłączony serwer HA (IP 192.168.68.x)na jednym routerze Tp-Link deco , oraz głośnik google home mini (IP 192.168.1.x) na routerze Tp-Link WDR-4300, oba są spięte do modemu z kablówki.

Jest możliwość żeby spiąć to do razem, żeby HA wykrył głośnik i później odtwarzał z niego powiadomienia?

Za każdą radę i nakierowanie, wielkie dzięki :slight_smile:

Musza być w tej samej sieci WIFI co HA podpięty pod LAN
To musisz podłączyć je w trybie WDS jeżeli routery posiadają taka funkcje.
https://www.youtube.com/watch?v=su0rDEsDcx8

https://www.google.com/search?q=jak+po%C5%82%C4%85czy%C4%87+dwa+routery+wifi+bezprzewodowo&rlz=1C1JZAP_plDE884DE884&sxsrf=APq-WBuz1wR_j6xLR-lkPWNkg3FIMadObA%3A1644062224227

@Gwizdek

1 polubienie

A co jeśli jest to fizycznie nie możliwe, jeden router mam w domu, a drugi w “kanciapie” 20 metrów od domu ?
Da się to jakoś ogarnąć, czy pomysł z powiadomieniami w “kanciapie” do kosza ?

Musi być ta sama sieć aby HA go widział. Aż masz dwie różne adresacje.
WIFI musi być widoczne w kanciapie.
Czyli drugi router w kanciapie ma mieć adresacje z pierwszego i niech se rozgłasza jakieś tam WIFI i do tego WIFI logujesz głośnik. Tak w skrócie.

1 polubienie

Nie jestem pewny (a nie mam czasu na zrobienie laba) ale muszą mieć ze sobą komunikację (potocznie musi działać ping między wszystkimi urządzeniami) czyli muszą być w tej sieci lokalnej, niekonieczne w tej samej podsieci (w tej samej adresacji sieci).

Dobra obydwa Routery konfigurujesz jako Acces Pointy , serwery DHCP na nich mają być wyłączone , kable ethernet podłczone do portów LAN , port WAN ma być nieużywany . Tak zrobisz jedną sieć w ramach istniejącej infrastruktury.

1 polubienie

Kolega nie ma fizycznego polaczenia do LAN między routerami

WAN pewnie ma spięty z kablówka

Jeżeli tak to musi wszystko skonfigurować ręcznie. IP, maski , brama

Sam nie jestem pewny tego bo jest napisane “oba są spięte do modemu z kablówki” czyli jednak chyba (?) połączenie między nimi jest, modem z kablówki ma dwa wejścia ethernet dla tych routerów, jest to nieprecyzyjne więc można wymyślać sporo kombinacji :wink:.

1 polubienie

:slight_smile: Albo jest albo nie

Dzięki za wskazówki, połączyłem wszystko w jedną sieć, wg wskazówek @Darth_Vader
Wszystko śmiga.

Co do pytań, to podpięcie kanciapy, odbywa się radiowo przez anteny Tp-Link :slight_smile:

Nawet nie musisz robić statycznych adresów na urządzeniach na głównym serwerze dhcp poustawiaj sobie adresy a urządzenia na auto. Ja tam mam i wszystko smiga

Nie które muszę mieć na sztywno, bo inaczej robota nie pójdzie… :slight_smile: