Głowica grzejnika

@ozzinse u mnie wszystko działa prawidłowo i mogę sterować z HA
termostat1

@sztomag ponieważ Zigbee2mqtt w Supervisorze można zainstalować tylko z dodatkowego repozytorium, nie ma go w podstawowym.

Pewnie tak było jak instalowałem tylko zapomniałem już. Mam jeszcze pytanie, co daje ta ikonka w środku? Zachowuje się tak samo jak wyłącznik po prawej czyli ustawia funkcję przeciw zamrożeniową

Panowie, jakieś wnioski po testach co do wyboru głowic ?
Zima coraz bliżej :slight_smile:

Tuya rozpada się w rękach :frowning:
Netatmo drogie ale totalnie bezobsługowe

1 polubienie

Homematic IP mnie kusi ceną i doświadczeniem :slight_smile: Trochę wygląd ma może zniechęcający- no ale bardziej mi na stabilności zależy
Docelowo będę montował 5-6 sztuk
Zrobi się kwota

Ja mam coś takiego zigbee tuya


Ale jeszcze nie testowałem, podłączyłem przez dongle CC, na początku wykrywany był jako rolety :slight_smile:
Potem ruszył się temat na github I już jest wykrywany normalnie ale z tego co czytałem dalej są problemy.
Sprzęt jest w miarę świeży pewnie stąd problemy początkowe ale zobaczymy.

Testowałem trochę głowicę o której pisałem wyżej, niby da radę odkręcić i zakręcić grzejnik ale coś nie chce mi pokazywać aktualnej temperatury. Tj. nieważne czy grzejnik jest odkręcony czy zakręcony cały czas pokazuje 25 stopni. Nawet jak głowica jest nie podłączona to samo.
Czasem przeskoczy na 26. W domu na innych czujnikach pokazuje 21-22 stopnie. W temacie na gicie piszą coś o local_temperature_calibration.
Wysyłając zigbee2mqtt/termostat_1/set/local_temperature_calibration przez mqtt można np. skalibrować czujnik o ileś stopni w górę lub w dół.
Ma ktoś doświadczenia i takimi głowicami termostatami ? jak to powinno działać?
Czy czujnik w głowicy nie powinien wykrywać temperatury w pomieszczeniu i ustawiać zaworu zależnie od temperatury ? chyba że to może jakiś bug w fw. Jak to wygląda u was? Pytam tu bo nie chce specjalnie zakładać nowego tematu

Wrzuc głowice i innych czujnik temperatury do lodówki, będziesz wiedział czy różnica wskazań nadal jest taka sama :wink:, będziesz pewny, że głowica wymaga kalibracji temperatury.

Ale zaczyna mi się podobać. Widziałem na żywo - kolega też twierdzi że bez problemu działają i nie przekłamują wskazań.
Może drożej, ale w sumie nie kupuje się ich na sezon
Brak problemów mi się podoba. Muszę jeszcze u kogoś pooglądać Homematica, pogadać z użytkownikiem no i coś wybrać.

@macek W sumie dobry pomysł xD sprawdzę to :slight_smile:
Tylko zastanawia mnie czemu temp na głowicy zmienia się tylko o 1 stopień niezależnie od temperatury. Nawet jak by źle pokazywała temperaturę to zakres powinien być większy. Kupiłem tą głowice już jakoś czas temu, w sumie dopiero jak wychodziły może fw by trzeba było zaktualizować ale kupiłem tylko jedną głowice bez bridga bo mam CC ale chyba jednak trzeba dokupić mostek :slight_smile:

Bo dokładność pomiaru temperatury tej głowicy to +/- 0,5°C

Tak ale mam już tą głowice od dłuższego czasu i np. były upały 30 stopni głowica pokazywała 26 teraz jest powiedzmy 22 stopnie i pokazuje 25. czyli zmiana w otoczeniu 8 stopni a na głowicy 1.

To naprawdę dziwna i nielogiczna sytuacja.

Jutro ją zdemontuje i sprawdzę w lodowce :slight_smile: , może poprostu trafił mi się felerny egzemplarz.

Po rozłączeniu i ponownym sparowaniu z CC wszystko działa dobrze :slight_smile: także polecam śmiga bez bramki tuya ale do aktualizacji fw potrzebna jest oryginalna bramka.

@Mario zaciekawil mnie ten obrazek poniżej termostatu, co to za integracja?

@macek to jest zwykła karta ze zdjęciem i dodane przyciski do sterowania tv przez ir broadlink