Głowica grzejnika

Polecacie jakąś głowice grzejnika, która dobrze współpracuje z HA?

Ja mam eq3-max i zdecydowanie odradzam.
Zastanawiam się nad tym:

Ewentualnie coś z homematic np to:

Pomocne będą napewno te informacje:
Inteligentna głowica Netatmo – Recenzja
Homematic IP - sterowanie kaloryferami - zestaw startowy
Tuya Zigbee - głowica termostatyczna GTZ02 (Siterwell GS361A-H04

A trafiliście może na jakąś głowicę, działającą po ZigBee ewentualnie Z-Wave, która działa na zasadzie prostego zaworu otwórz/zamknij? Potrzebuję najprostszego rozwiązania, a całe sterowanie chcę przerzucić do HA. Wszystkie głowice, które oglądałem to kompletne rozwiązania z własnymi czujnikami temperatury, automatyką i bajerami, które są mi niepotrzebne.

Zamówiłem wczoraj to:
https://www.houseiq.pl/pl/p/Glowica-termostatyczna-ST-ZigBee-3.0-TUYA-Smart/955
Zobaczymy jak działa z HA :slight_smile:

@ozzinse to pochwal się jak już podłączysz bo sam szukam jakiegoś rozwiązania.

W HA prezentuje się to tak:

a tu zrzut z lovelace

Używasz bramki czy jakiegoś dongla?

Używam dongla CC wpiętego w VM na Qnap

1 polubienie

Super, sezon się zbliża to zamawiam.

Mam i ja głowicę na próbę. Niestety nie mogę sie z nią połączyć . Używam CC2531 kupione pół roku temu, zaprogramowane, sprzedawca twierdził, że obsługuje Zigbee 3.0. A efekt mam taki

.
@ozzinse mógłbyś coś podpowiedzieć, jak to u Ciebie przebiegało, masz dodaną jakąś dodatkową integrację?

Podczas podłączania kręć głowicą. Zauważyłem że to pomaga jak coś podłączasz przez MQTT

:grimacing: Choć brzmi to dziwnie to spróbuję. W CC2531 mam wgrane CC2531ZNP-Prod.hex - CC2531_DEFAULT_20190608.zip.. Może to jednak wina oprogramowania bo przekażnik dopuszkowy Tuya Zigbee 3.0 wgrał się jako trzy kanałowy przełącznik


Ale przynajmniej działa.

A jaką masz wersję Zigbee2mqtt? U mnie na 1.14.3 działa bez zarzutów.
zigbee2mqtt

A tak wygląda po dodaniu.

Mam 1.9.0, dziwne bo nie pojawiały mi się aktualizacje automatyczne. Jak zaktualizować ręcznie, może to jest przyczyną?

Na 100% to jest przyczyną bo każda aktualizacja dodaje obsługę nowych urządzeń.
Tu masz opis jak zaktualizować na bramce AIS:
Aktualizacja

A tu opis z oficjalnej strony projektu Zigbee2mqtt:
Update Zigbee2MQTT to the latest version

Zigbee2mqtt instalowałem przez Supervisora, nie da się tego prościej zaktualizować?

Jeżeli przez Supervisor-a to powinna być w nim dostępna aktualizacja. Sprawdzałem u siebie i mam dostępną do instalacji wersję 1.14.3

A jak nie masz dostępnej aktualizacji to chyba jedyne co pozostaje to zgrać sobie konfigurację zigbee2mqtt i odinstalować starą wersję a następnie zainstalować najnowszą i przywrócić konfigurację.

@MarcO działają Ci wszystkie encje z poziomu HA ja np. nie mogę wyłączyć opcji “otwarte okno”

Dzięki Panowie za pomoc, wreszcie ruszyło. Przyczyną była stara wersja zigbee2mqtt. Przedziwna sprawa @MarcO , po odinstalowaniu zigbee2mqtt w supervisorze nie było w ogóle tego add-ona. Musiałem dodać url do repozytorium i wtedy mogłem zainstalować