Głowica termostatyczna Moes BRT-100-TRV TUYA

Witam
Mam taką głowicę, bramka dopiero została zamówiona. Ta głowica ma kilka opcji regulacji, między innymi można dokonywać zmian ręcznie. Jak podaje instrukcja regulacja jest możliwa w trybie ręcznym, czyli ikona rączki nie mruga, natomiast nie jestem w stanie zmienić poziomu temperatury, temperatura w pomieszczeniu pokazuje 24st po kliknięciu + czy - przeskakuje na wartość 17st i nie można zmienić wartości, nie wiem co zrobiłem nie tak, a instrukcja nie daje informacji jak wykonać reset lub przywrócić ustawienia początkowe. Czy ktoś się spotkał z tymi głowicami.

  • mam factory reset, regulacja działa.
    I przyszła centralka, niestety nie może się połączyć z głowicą.
    generalnie już podczas instalacji pojawia się problem, wygląda to tak:
    Po instalacji apki (smart life) na telefonie i rejestracji dodaję dodaję bramkę jako “Multi-function Geteway (Zigbee)” tak przynajmniej podaje instrukcja, sieć wifi (2,4 Ghz) i hasło są poprawne, wprowadzam bramkę w stan parowania (dioda niebieska świeci a czerwona mruga szybko), potwierdzam w aplikacji że kontrolka mruga szybko i startuje czas 2min. Po około 30sek dioda czerwona przestaje mrugać i świeci a niebieska gaśnie na stałe, w aplikacji czas płynie dalej, zero komunikatów. Po zakończeniu odliczania w aplikacji jest komunikat że czas upłynął i mam spróbować ponownie. Wychodzę z tego trybu bramka nie jest dodana, wychodzę z aplikacji całkowicie i odpalam jeszcze raz, wtedy pojawia się bramka, w normalny sposób jak opisuje instrukcja nie mogę dodać bramki, próbowałem już resetu zmiany telefonu jak sugeruje instrukcja i nic. Jak już bramka się pojawiła próbowałem dodać głowicę i ponownie startuje czas, na głowicy kontrolka zigbee mruga na bramce dioda niebieska mruga po pewnym czasie kontrolka na głowicy zaświeca się na stałe (czyli połączenie jest) w apce brak urządzenia, głowica całkowicie gaśnie i akcja się kończy komunikatem " przekroczony czas"
    Bramka to: TYZG1
    Głowica to: BRT-100 (w/g opisu sprzedającego to TUYA)
    Proszę o jakieś sugestię bo już mi nerwa puszcza a na zwrot ma tylko kilka dni.

To zwróć, generalnie obsługa przez tuyowską bramkę w HA zawsze jest opóźniona w HA nawet względem integracji tworzonych metodami reverse engineering, bo chińczycy się obcyndalają ze wsparciem otwartych rozwiązań.

Ale mi nie chodzi o integrację z HA tylko zwykłą obsługę z telefonu przez bramkę i aplikacje.

To dlaczego założyłeś wątek w dziale Home Assistant → Szybkie porady ?
(spoko przeniosę gdzie trzeba)

Tym bardziej oddaj, jeśli dedykowana bramka sobie nie daje rady.

Sorki, się poprawie, mea culpa.
No to ogarnąłem temat.
Bramka: TYZG1 - nie wykrywalna przez aplikację, pojawia się dopiero po restarcie aplikacji, nie wykrywa głowicy BRT-100-TRV
Bramka: MHUB-W-Q - to samo
Bramka: brak modelu (na obudowie napis RTX) - to samo
Bramka: ZHUB - aplikacja ja wykrywa natomiast dodawanie tej bramki zatrzymuje się w momencie rejestracji w chmurze, po restarcie aplikacji bramki brak.
Odesłałem wszystko w pi…u.
Przyszedł dongle sonoff ZBDongle Zigbee 3,0 Plus i tu wszystko poszło, jako standardowa integracja jak również Zigbee2mqtt. Głowica reaguje, zostałem przy opcji mqtt.