Glowice termostatyczne Bosch'a z install code vs Z2M z Conbee2

Sytuacja jest mniej więcej taka - masz bramkę jakiegoś zamkniętego systemu (pewnie Tuya, sądząc po nazwie znanego dystrybutora chińszczyzny) i próbujesz do niej dopiąć głowicę z prawdopodobnie innego zamkniętego systemu (nie wiem jakiej chmury używa Bosch, czy ma własną czy cudzą, swoją drogą Bosch ma w ofercie przynajmniej 2 osobne systemy automatyki domowej).

Więc oczywiście masz do wyboru 2 rozwiązania

  • albo wyposażyć się w bramki dla każdego zamkniętego ekosystemu (ewentualnie ograniczyć się do osprzętu tylko jednego z nich)
  • albo użyć rozwiązania otwartego, przykładowo HA z jego wbudowaną integracją ZHA, albo Zigbee2MQTT (ten serwer nie musi współpracować z HA, może też z innymi systemami ID które są wystarczająco otwarte)

ok dziekuje za wyjasnienie bede probowal uruchomic to na HA

Nie wiem czy wiesz wszystko, ale prawdopodobnie o posiadanej bramce to będziesz mógł zapomnieć, a parowanie po QR kodzie nie działa na każdym koordynatorze, zanim wydasz kasę najpierw czytaj i to sporo.

Tak jak wczesniej pisałem, zmienilem conbee 2 na sonoffa ze wzgledu wlasnie na brak wsparcia dla install codes. W sonoffie na starcie mialem problemy, bo cyklicznie rozłączało mi te głowice, ale po updejcie dongla do jednej z developerskich wersji softu, na ktorej weszły poprawki (obecnie zmiany sa juz pewnie w oficjalnej wersji) przestalo rozłączać i od tego czasu zero problemów. Działają dość wolno, ale odpukać stabilnie, nie mają też problemów z niedomykaniem zaworu.
Tak jak szopen Ci napisał, powinienes zdecydować sie na jakas integracje jeśli chcesz isc w urządzenia zigbee, najlepiej zanim zaczniesz kupowac same urzadzenia :smiley:

ok udało mi sie uruchomic poprzez Z2m mam tez dodany czujnik temperatury od xiaomi potrzebuje teraz automatyzacje zrobic ze : w godzinach xx gdy temperatura jest 20 to uruchom zawor i zamknij gdy temp na xiaomi bedzie 21 podpowiedzcie jak to ugryzc? Bo przyznam sie ze nie robilem jeszcze na HA automatyzacji

Odbiegasz od tematu tego wątku, trzymajmy porządek na forum, poszukaj na forum po “better thermostat”.

Fakt przepraszam ok dzieki za podpowiedz juz szukam

Panowie, jak integrować termostat z HA, dongle Sonoff?
w Zigbee mott pokazuje się jako niewspierana i co dalej?
edit:
sonoff dongle plus

jak to robiłeś?
możesz opisać szerzej?

Jaki Sonoff?
Jeśli komuś powiesz, że twój samochód to Fiat, to czy on będzie wiedział co masz za samochód? Nawet nie będzie wiadomo czy jest osobowy…

1 polubienie

ezsp
sonoff Dongle Plus

dzięki a jesteś w stanie wytłumaczy to jaśniej? mam zmienić konfigurację, przez co posypią się wszystkie urządzenia? jest jakiś poradnik krok po kroku?

Nie musisz z tego korzystać, nowy sterownik ember wprowadza funkcje których nie ma w ezsp (a są np. w zstack z którego nie możesz korzystać, bo masz koordynator Silicon Labs, a nie Texas Instruments)

Chyba masz jakieś złe podejście do open-source jeśli chcesz zwalać odpowiedzialność za cokolwiek na kogokolwiek innego od siebie (czyli w tym wypadku na mnie)…

jestem laikiem w tej kwestii czy ktoś może wyjaśnić jak dodać głowicę Bosch do HA?

Sterownik ezsp moim zdaniem nie ma potrzebnej funkcji. edit - skreślenie, być może jest to właśnie kwestia firmware, jak wspomniano w poście poniżej.

1 polubienie

ezsp obsługuje install code’y ale na Sonoff ZBDongle-E:


Dodałem tak właśnie 2 czujki dymu od Boscha. Na Conbee tego nie ma (też się z tym bujałem). Niby jakieś prace trwają, ale to ludki od Conbee najpierw muszą w swoim firmware dongla ogarnąć.

No i tak, dla dwóch urządzeń ZB mam osobną sieć ;D

Ale żeby nie było tak różowo, cała reszta chodzi na Zigstarze UZG-01 a on ma CC2652P7. Mam go odpalonego na Z2M edge i tutaj już install code nie działa. Czas chyba zgłosić buga ;/

1 polubienie