Główny wyłącznik prądu

Zastanawiam się nad głównym wyłącznikiem prądu, najlepiej na DIN pod HA. Macie rozwiązania, pomysły?

Edit:

Takie pomysły: OXT Sterownik Licznik 65A Lite 2P DIN WiFi TUYA lub
OXT Sterownik ZigBee 65A DIN Pomiar licznik prądu TUYA

Instalacja trójfazowa czy jednofazowa?

Myślałem że główny wyłącznik prądu to mechaniczny rozłącznik który fizycznie rozłącza obwody zanim od obwodu którym jest zasilany.

Ja mam wpięty stycznik w główny obwód, na razie jeszcze nim nie steruje, ale będzie sterowany z przekaźnika shelly3EM. Shelly, HA i inne wymagające zasilania urządzenia podłączone przed stycznikiem. Logika stycznika rozłącza gdy podane napięcie.

Są rozłączniki ze zdalnym sterowaniem. Produkty certyfikowane na nasz rynek. Na przykład seria Schneider’a iSW-NA z wyzwalaczami w różnym wykonaniu.


:thinking: żeby rozłączyć obwód główny musisz podać napięcie na stycznik czyli jak to zrobisz to nie ma prądu a potem co musisz zrobić żeby zdalnie właczyć głowny obwód jak nigdzie nie ma prądu? Wynikałoby z tego, że musi być dodatkowy obwód zasilający poza obwodem głównym.

[quote=“artpc, post:5, topic:7757”]
Shelly, HA i inne wymagające zasilania urządzenia podłączone przed stycznikiem.
[/quote]…

Wtedy to nie jest wyłącznik główny. Wyłącznik główny wyłącza wszystkie obwody w rozdzielni.

Mieszkam w bloku. Instalacja jednofazowa. Licznik jest na klatce i tam nie mam co grzebać - szafka bez kluczyka, każdy ma dostęp i nic drogiego tam nie wstawię. Lodówka i tak musi chodzić non stop. Taki wyłącznik być może by się przydał, a na pewno coś co pokazuje ile prądu mieszkanie bierze. W razie czego odetnie urządzenia w domu. Dlatego patrzę na ten licznik Tuya. Cenowo wygląda przystępnie. Pytam też, bo z rodziny się buduje i ma stan surowy - tam będą na pewno trzy fazy.

Mam coś takiego w mieszkaniu , ma swój wyłącznik , instalacja jednofazowa , jest wpięty pomiędzy licznik a bezpieczniki - używam wyłącznie do pomiaru zużycia i obserwacji ile bierze całe mieszkanie.

Którym można zdalnie sterować przez encję:
image
Czy jest także wyłącznik fizyczny, na obudowie licznika?

Fajnie to działa :hushed:

Niestety nie mogę takie cudo zainstalować :grin:

  • Nazwa producent jest inna od producenta skrzynki rozdzielczej (nielegalne)
  • Jest montowany na standardowe szynie, to nie wiadomo czy dolna listwa (łącznik) jest na odpowiedniej głębokość ( 5 różnych standardów ( UK)) :joy:

Tak - jest fizyczny wyłącznik , ten wystający przycisk z prawej strony

Ten chodzi uu mnie bezproblemowo:

To urządzenie Zigbee, jak wykrywane jest przez Z2M (zakładam, że tego używasz), podaj linka do urządzenia z GUI Z2M. Na podstawie zdjęcia to to samo urządzenie które ma @Krzyszof_K, tylko od OXT.

Temat troche podobny, więc podepnę się tutaj.

Posiadam taki sterownik/licznik 3 fazowy: Sterownik ID3 OXT T363S. W ostatnim miesiącu już dwa razy zdarzyło mi się żę przełączył się sam na off. Raz w rozdzielni w garażu - tutaj łatwa sprawa, po prostu wystarczyło go włączyć przez Z2M i po temacie. Problem pojawił się dziś gdy to samo stało się w domu, jak się przełączył w OFF to wyłączył się też router i HA, wiec nie miałem jak go włączyć. Poradziłem sobie przedłużaczem z garażu :wink: no ale nie zamierzam tak robić ponownie.

czy wiecie czy da radę mu jakoś na stałe przypisać ON i nie pozwalać nigdy na przejście na OFF?
czy wiecie może jaka jest kombinacja na nim aby przełączyć go z poziomu licznika na ON?
niestety nie mogę nic znaleźć, w instrukcji nie kojarze nic na ten temat.

moim obejściem będzie UPS pod router i HA i jak tylko przejdzie na OFF to wyśle mu z NodeRed przejście na ON.

Obstawiam że da radę go włączyć “manualnie” korzystając z jego przycisków, niestety jednak nie udało mi się tego zrobić. Co więcej jak wyłączyłem wyłącznik główny który jest przed nim i włączyłem ponownie to niestety zalogował się znów na OFF.

Szukaj w

Sprawdź czy twój sterownik nie traci połączenia z Z2M

właśnie chyba w tym rzecz że traci. w logach niestety widze tylko że był nieosiągalny a potem dopiero że był włączony, ale nie wiem czy niosiągalny był dlatego że już po wyłączeniu czy to właśnie tak wygląda jak go wywaliło i po powrocie wrócił na off. Niestety akurat ten licznik nie pokazuje power_outage_memory