Gniazdko 16A do ESPHome

Cześć. Doradźcie proszę jakieś sprawdzone gniazdko WiFi z możliwością wgrania ESPHome, z pomiarem zużycia energii i maksymalnym obciążeniem w okolicy 16A. Obecnie znalazłem na forum Shelly Plug S, ale po przygodach z i3 nie bardzo chcę iść w tą firmę. Cena też nie zachęca w porównaniu do Sonoff Pow R2 które robi dokładnie to samo.

Nie ma nic “sprawdzonego”, jeśli dana konstrukcja jest nadal na ESP, to jest szansa na działanie.

Po Shelly po wgraniu ESPHome zostanie tylko hardware (ktoś w ogóle rozbierał Plug S?).

Opiszesz te “przygody” z I3? (sugeruję osobny wątek)

W celu wgrania tasmoty?

Myślę, że takiego nie znajdziesz, gniazdko Gniazdko GOSUND SP111 ma obciążenie 3450W, nic większego nigdy nie znalazłem. Mam wgraną Tasmota ale ESPHome też jest wspierane - Gosund SP111 | devices.esphome.io.

1 polubienie

Gosund pasuje jeżeli chodzi o moc (nie musi być dokładnie 16A, tylko około 16A). Ale ponoć nowe Gosund-y mają inny chip i już się nie wgra esphome. Dlatego go nie rozważam.

Niestety Cię zmartwię bo to dotyczy również innych gniazdek Wi-Fi, nie można także w takich gniazdkach zmienić oprogramowania korzystając z tuya-convert, pozostaje rozebrać urządzenie i spróbować podłączyć się kabelkami.
Pomocne strony z listą sprzętu z ESPHome https://www.esphome-devices.com/ i z Tasmota (tego jest zdecydowanie więcej a funkcjonalność ta sama) Tasmota Supported Devices Repository .

Dla tych nowych MCU innych (czyt: tańszych) producentów stosowanych już powszechnie w wypustach Tuya powstał projekt zbliżony do Tasmota (swoją drogą głównie rozwijany w PL):

ESPHome jest póki co powoli przygotowywane pod platformę RP2040 (RPi pico/pico W).

Natomiast póki Beken i pokrewne się nie pojawią na PlatformIO, to zapewne nie będzie ich wsparcia w ESPHome.