Gniazdko z pomiarem prądu

Czy to gniazdko jest na module ESP82xx ???
Ostatnio kupiłem jedno w identycznej obudowie, oznaczone jako BSD33 i okazało się, że w środku jest moduł TW-02 z układem W600 i niestety nie można wgrać ESPHome. Nie zadziała też tuya-convert.

Więcej informacji tutaj.

Niestety się nie udało. Próbowałem Tuya-Convert i tuyOTA. Najprawdopodobniej w gniazdku jest nowy firmware z załataną podatnością którą wykorzystuje hack od VTRUST przez co Tuya-Convert nie działa.

Szkoda. Dzięki za info, zatem nie kupuję.

Również zapragnąłem mieć bardziej inteligentną pralkę, dlatego rozważam zakup gniazdka z pomiarem prądu z tasmotą. Ciekaw jestem opinii na temat gniazdek Gosund SP111 i Blitzwolf SP6.
Ktoś z Was poleca (odradza) któryś z powyższych modeli.

Skorzystaj z opcji search topics or post na forum i dowiesz sie ile razy użyto słowa “SP111” :wink: trafisz wtedy na mój post opisujący przygodę z pralką, moja automatyzacja wykrywa pranie, płukanie, wirowanie i koniec prania :grin:.

Czy to gniazdo Shelly działa z Conbee II ?

@ozzinse gniazda shelly plug s oraz shelly plug są po wifi

Udało mi się podłączyć - dziękuję za info

Mam pytanie (może być dziwne). A co się dzieje jak pralka jest wylaczona masz przecież na gniazdku mniej niż 3.1 co robi HA?

@ozzinse metodą obserwacji ustaliłem, że w mojej leciwej pralce niezależnie od wybranego programu (i ile kontrolek na panelu się świeci) po jego zakończeniu pralka najwięcej pobiera 3 waty. Daletego po skończeniu programu gdy pobór jest mniejszy od 3.1 startuje automatyzacja powiadomienia.
Wspomniana automatyzacja działa gdy pobór spadnie poniżej wartości 3.1, gdy pralkę wyłącze pobor jest zero.

Dziękuję.
Zakupiłem gniazdko chcę je podłączyć pod zmywarkę.

Znalazłem coś takiego może komuś się przyda

Zrobiłem taką automatyzację:

  • id: ‘1597357454052’
    alias: Zmywarka
    description: Koniec zmywania
    trigger:
    • below: ‘2’
      entity_id: sensor.shelly_shplg_s_800fc7_current_consumption
      for: 0:02:00
      platform: numeric_state
      action:
    • data:
      message: Opróżnij zmywarkę
      title: Hej!
      service: notify.mobile_app_ozzinse
      mode: single

Zmywarka zakończyła działanie dostałem powiadomienie. Ale niestety ciągle je dostaje co 2 minuty pomimo, że zmywarka jest wyłączona.

Nie uwzględniasz przejścia ze stanu “zmywanie” do “koniec zmywania”, poczytaj jak to się powinno robić Making ‘dumb’ Dishwashers and Washing Machines Smart: Alerts When the Dishes and Clothes Are Cleaned

Mam zrobione w Node Red powiadomienie o zakończeniu prania. Wartość na gniazdku spada poniżej 3 W i jest komunikat. Problem pojawia się przed wyłączeniem pralki gdyż pobór mocy waha się od 1 do 3 W i przy każdej zmianie stanu pojawia się ponowny komunikat. Komunikat pojawia się też przy nastawianiu programu na początku prania. W jaki sposób mogę to ograniczyć tylko do jednego prawidłowego komunikatu?

@sztomag podstaw swoje wartości do procesu poniżej (jest to proces napisany przez @artur -a)
flows.json (351 bajtów)

Dzięki, zaraz spróbuję.

Nie wiem czy czytałeś dokładnie o co mi chodzi. Używam już tego nodu w swoim procesie i efekt jest taki jak opisałem.

Ale to nie chodzi o nod tylko o cały proces. Tam masz zabezpieczenie na to żeby po starcie nic się nie włączało ponieważ zmiana musi trwać x minut aby proces uznał, że pranie ruszyło. Następnie możesz takie zabezpieczenie dodać też na koniec wtedy wyeliminujesz chwilowe wahania.

To co przesłał @rafkan jest tylko nodem function z zapisaną funkcją, której używam.