Gniazdko z pomiarem prądu

Chciałem wykorzystać w HA gniazdko Xiaomi Mi model ZNCZ04LM do powiadamiania o zakończeniu prania. Niestety powyższe gniazdko jest max do 2300 W obciążenia i gdy pralka podgrzewa sobie wodę to gniazdo się wyłącza.
Macie sprawdzone tego typu gniazdka które zintegrują się z HA i dodatkowo mają pomiar prądu i obciążenia?

Ja dokładnie do tego samego celu używam Shelly Plug S. U mnie sprawdza się idealnie.
https://botland.com.pl/pl/shelly-automatyka-domowa/14383-shelly-plug-s-inteligentna-wtyczka-wifi-2500w-3809511201978.html?search_query=shelly+plug+s&results=1

Czyli takie wartości jak kWh czy W to gniazdko “raportuje”?

Tak wygląda wykaz parametrów w encji w HA

Dzięki, o to właśnie mi chodziło.

Artur a możesz pokazać jak masz zrobiona ta automatyzację do pralki?

U siebie mam zrobioną w wbudowanej automatyzacji w HA.

- id: Koniec prania
  alias: Koniec prania
  trigger:
  - below: '3.1'
    entity_id: sensor.shelly_shplg2_1_db609f_current_consumption
    for: 0:02:00
    platform: numeric_state
  action:
  - data:
      message: Czas powiesić pranie !!
      title: Pralka skończyła program
    service: notify.mobile_app_sm_g973f
  - data:
      entity_id: media_player.rafal
      message: Pranie gotowe do powieszenia
    service: tts.google_say

Po spadku obciążenia gniazdka poniżej 3.1 W, czekamy 2 minuty i wysyłane jest powiadomienie.
Z tym, że jak wspomniałem wyżej gniazdko xiaomi nie "pociągnie obciążenia powyżej 2300W.

@artur gniazdko do mnie dotarło, integracja z HA bez problemu - dzięki za wskazówkę.
A tak na marginesie masz może powiadomienia o zakończeniu prania w node red na postawie tej wtyczki?

oooo, coś czuje, że niedługo i moje pralki do mnie przemówią… może wrzucice automatyzacje do odczytu różnic w poborze prądu? Byłoby mniej główkowania

:confused: przyszło z chin ale nie shelly tylko jakieś inne do tuya i HA nie widzi pomiaru prądu, a w tuya widzi, macie jakieś rozwiązanie żeby HA zaciagał pełne dane a nie tylko on/off?

Nie mam urządzeń z tuya ale w gniazdku Xiaomi zigbee dopiero po podlączeniu obciążenia pojawiły się encje pomiaru prądu i obciążenia.

O ile mi wiadomo to standardowa integracja tuya nie przekazuje tych danych. To jest na liście “do zrobienia”. Ponoć da się po MQTT. zobacz ten wątek:

Też mam gniazdka Tuya, kupiłem 4 za 130zł.
Można spróbować wgrać do nich Tasmote, bez otwierania urządzenia.

Tuya Convert


Lub starsza metoda TuyaOTA

Na dnich będę próbował, dam znać jak działa

2 polubienia

Wrzucisz linka do gniazdek? Czekam na wyniki prób.

Dam znać

1 polubienie

Też przymierzam się do gniazdka smart ale jakoś bardziej jestem przekonany do shelly pod względem wykonania i jakości i chce podłączyć pod to zmywarkę 2.1 kw, ale mam takie pytanie czy shelly plug s posiada jakiś Przycisk, guzik, wlacznik na samamy gniazdku, bo te tuya chyba taki właśnie mają i jakbym chciał do żelazka też takiego użyć to lepiej aby taki guzik był a nie żeby latać szukać telefonu aby włączyć zasilanie… pozdrawiam

@on6222 shelly plug s posiada przycisk włącz/wyłącz. Dodatkowo w oprogramowaniu wtyczki możesz włączyć lub wyłączyć jego podświetlenie.

@rafkan super dzięki za odp

Ja dodam jeszcze od siebie, że używam gniazdek TP-LINK HS110
Wychodzą nie za drogo, nie ma problemów z integracją, dzialają lokalnie i przyjmują do 3680 W

Hej, udało się wgrać tasmotę?