Gniazdo SP-EUC01 (lumi.plug.maeu01) w zigbee2mqtt pokazuje znak zapytania zamiast wtyczki

Posiadam dwa gniazda Aqara SP-EUC01, jedno dodało mi się poprawnie, natomiast drugie zamiast wtyczki w kolumnie “zasilanie” ma znak zapytania.

Gniazdo poza tym mankamentem działa poprawnie. Może miał ktoś podobny przypadek lub wie jak to rozwiązać? Ponowne usunięcie i dodanie urządzenia nie pomaga.

Spróbuj kliknąć przyciskiem na gniazdku kilka razy, jak nie pomoże usuń z Z2M i sparuj ponownie.

Tak, robiłem tak kilkukrotnie, dałem też opcje przekonfiguruj, wciąż jest ten znak zapytania zamiast symbolu gniazda. Może ktoś podpowie czy jest jakaś możliwość edycji jakiegoś pliku żeby symbol był poprawnie wyświetlany?

Wyrzuć z z2m, zrestartuj z2m i sparuj ponownie. Powinno pomóc.

Udało się, dziękuje za poradę, kluczowy był restart z2m po usunięciu urządzenia.

Aaa widzisz, już wiem dlaczego :slight_smile:
Ja nigdy nie klikam tego czasowego zezwalania na dołączanie urządzeń, często miałem problemy z dodawaniem nowych.
Zawsze w ustawieniach Z2M zmieniam na “true” i restart, po sparowaniu z powrotem na “false” i restart.

permit_join: false

1 polubienie

Ja też tak robiłem ale kiedy pojawiła się nowa wersja Z2M zacząłem korzystać z czasowego zezwalania, widać trzeba powrócić do sprawdzonego dodawania.

Hehe też z tego korzystam.
Najwyraźniej czas przewidziany na timeout jest za krótki i koordynator nie daje rady przeprowadzić kompletnego “wywiadu” z urządzeniem - w przypadku niektórych urządzeń dodatkowo trzeba czasem poklikać w fizyczny przycisk lub wywoływać jakiekolwiek inne pobudzenie (bo bywają konstrukcje, które prawdopodobnie mają niedoróbki w firmware - mimo wszystko potrafią przysnąć w trakcie i wywiad się nie udaje).