Google Asistant brak lokalizacji

Witam,nie wiem czy mogę zapytać ale mój problem polega na tym,że mówiąc do asystenta WRACAM DO DOMU i mając ustawioną lokalizację na 150 metrów od domu włącza mi podnoszenie rolet od razu , mimo że jestem np. 3 kilometry od domu. Testowałem i za każdym razem jest tak samo. Pozdrawiam Ryszard J.

UZUPEŁNIJ INFORMACJE

  1. Jaki masz system HA i na czym postawiony.
  2. Z jakich integracji / dodatków korzystasz.
  3. Zrzuty Ekranu.
  4. Automatyzacje HA czy NR.

?

Android 10 telefon Samsung Galaxy S 9+ tuja smart do zapalania światła i otwierania rolet

Czyli to nie ma nic wspólnego z Home Assistant?

Jakby co to nasze forum się koncentruje się głównie nad takim rozwiązaniem

Więc jeśli pytasz o jakiś zamknięty system - na obrazku widać ikony Tuya, Google Home i Google Assistant
to raczej powinieneś poszukać forum, które się koncentruje na rozwiązaniach Tuya lub Google.

mod edit - zmieniłem tytuł wątku i przeniosłem do najodpowiedniejszego działu, bo tu najwyraźniej nie chodzi wcale o HA.

Jeśli to HA powinien być wpis w dzienniku( która automatyzacja/ który użytkownik), jeśli nie ma wpisu kto/co to znaczy że zostało wykonane poza HA.
W aplikacji na telefonie (HA) sprawdź czy nie masz dodanej dodatkowej jakiejś sieci WIFI jako sieć domowa
“SSID domowej sieci WI-FI”

Jeśli Tuya to sprawdź czy nie masz włączonej automatyzacji z lokalizacją
(Tuya>Sceny>Automatyzacja)

WRACAM DO DOMU

Wydajesz komendę dla Gogle Assistant czy Home Assistant?
Jeśli Google to jego automatyzacja wykona zadanie nawet jak będzie bardzo daleko.
Jeśli HA to nie masz warunku ( zatrzymania) który opóźni działanie do czasu wjazdu do strefy.

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Tak mam włączoną automayzację w Tuja smart z lokalizacją ale nie zawsze mi się uruchamia dlatego chciałem wypróbować na Google. Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam Ryszard