Google Drive Backup - jak skonfigurować kopie pełne i częściowe na jednej instancji?

Dla potrzeb regularnych backupów HA korzystam z dodatku Google Drive Backup Add-on, który raz na dobę wykonuje kopie CZĘŚCIOWE mojego systemu. Ale równocześnie chciałbym, aby regularnie (np. raz w tygodniu) wykonywał on kopie PEŁNE. Czy jest możliwość takiej konfiguracji? Jeśli nie, to czy potrzebna jest druga instancja tego dodatku? Jak ją zainstalować?

Uprość sobie życie i rób codzienne pełne kopie, zapomnij o “kombinacjach”. Z każdej pełnej kopii możesz odtworzyć tylko wymaganą część swojego systemu.

Nie wiem czy to w ogóle możliwe, chyba nie
https://github.com/sabeechen/hassio-google-drive-backup/blob/master/hassio-google-drive-backup/DOCS.md#configuration

Sam używam wyłącznie backupów częściowych (zawierają wszystko co jest dla mnie istotne, a reszta w razie katastrofy leci w kubeł i tak zaplanowałem to świadomie), a pełne kopie wykonuję ręcznie tylko wtedy, gdy robię coś realnie ryzykownego z instalacją lub tuż przed przeniesieniem całości instalacji na inny sprzęt.


Wystarczy w sklepie dodać 2 różne alternatywne linki do tego samego repozytorium
choćby takie

https://github.com/sabeechen/hassio-google-drive-backup
https://github.com/sabeechen/hassio-google-drive-backup/


Oczywiście nie testowałem czy to będzie działać dobrze (musisz sam sprawdzić, tu pewnym ryzykiem jest podwójne logowanie google), ale w ten sposób mam zainstalowane po klika instancji innych Dodatków i nie stanowi to problemu, o ile tylko zadbasz aby sobie nawzajem nie zakłócały pracy, czyli nie mogą korzystać z tego samego katalogu na gdrive i automatyczne kasowanie plików lokalnych też musisz ustawić jakoś z głową, z pewnością nie mogą też wykonywać backupów w tym samym czasie.

przykład instalacji 2 instancji
2-takie-same-dodatki-2024-02-13_13-01

1 Like