Grafana jak uzyskać taki wykres

env_vars ma byc tylko raz

Jestem głupi albo co kutfa ;/ nie umiem wejśc w konsoli do tego katalogu ;/ CD nie działa, nic w tej konsoli nie działa ;/

Musisz wejść do HA po SSH i tam w konsoli SSH wydawać polecenia

Screenshot - 29_01 004

Tylko jak wejdę bezpośrednio na maline to mam jakby tylko komendy dotyczące HA ;/

cokolwiek linuxowego wpiszę to wywala że nie ma takiej komendy.

Masz zainstalowane SSH na HA ?
przed każą komenda dodaj sudo i podaj hasło

image

do katalogu hassio już nie wchodzi ;/

To wyżej to właśnie dodatek terminal SSH w HA

Trzeba zauważyć, że są dwa dodatki o tej samej funkcjonalności. Ja używam tego z HACS - “SSH & Web Terminal”, po odznaczeniu opcji Protection mode (Blocks elevated system access from the add-on) jest pelny dostęp do linuxa.

1 polubienie

Czyli to co ja używasz :slight_smile:

Doszedłem do tego że w katalogu /share nie ma nic poza plikiem config. Co w tym wypadku? Mam utworzyć te katalogi wedle hierarchii którą podałeś wcześniej ?

Nie, to jest official add-ons, w menu HA wybierz Supervisor, potem zakładka Add-on Store i w opcji search wpisz: ssh, będą widoczne dwa dodatki.

Ten drugi nie chce mi działać ;/

Uwielbiam (sarkazm) takie odpowiedzi bo rozwiazywanie takich problemów to po prostu “100 pytań do” a większość problemów można szybko rozwiązać ale to wymaga przekazania większej ilości informacji, opisu, logów itd. Samo stwierdzenie “nie działa” niczego nie wnosi w proces rozwiązania problemu.

Odinstalowałem bo nie znalazłem winowajcy, a w tym momencie to jest istotne? Terminal to terminal, działa ten co mam. Temat dotyczy Grafany. :wink: