Grafana jak uzyskać taki wykres

Podpowie ktoś jak ustawić grafane aby uzyskać dzienny wykres poboru prądu z konkretnego sensora ale w takiej formie:

Będę wdzięczny za pomoc :slight_smile:


Screenshot - 25.01.2021 , 21_14_41

1 polubienie

Dzięki zaraz sprawdzę :wink:

W unit zmień jednostki na kWh i sensor sensor.pralka_energy_today

dalej dupa ;/

działa :wink: Dziękuję :wink:

Szukam jeszcze podpowiedzi, jak ustawić oś X, tak aby pokazywała tylko 12mc danego roku? jaki parametr wpisać w “time ( )”

Nie wiem czy chodzi ci o to : Screenshot - 27_01

Nie, tu gdzie pokazałeś robię tak:

no i efekt jest taki że rozciąga mi na całą oś zamiast dzielić na mc tak jak w 1 poście w tabeli ze strony taurona. Druga irytująca sprawa nie wiem gdzie zmienić oś tak aby nie dzieliła roku na 24 “punkty” co pół mc, tylko na 12 .

Udało mi się zrobić prawie, to co chciałem. Poniżej przykład na mc zużyciu. Natomiast jak widać na wykresie mam tylko słupki od jednej taryfy, drugie widać po najechaniu myszą na słupek w kolorze zielonym (taki ustawiłem) Moje pytanie jak ustawić aby te słupki były obok siebie widoczne bez najeżdżania myszą?

Dbaj nowy panel → kliknij query inspector → kliknij na JSON wymaż stary kod i wklej ten co podałem i apply .

Grafana

Zrobiłem tak i jest dokładnie to samo tylko z innymi kolorami no i jednostkami ;/

Znalazłem taki dodatek do grafany:

Zainstalowałem ale nie widzę nigdzie nowych opcji.

Ktoś pomoże w tym kierunku?

Cos takiego? Screenshot - 29_01

A widzisz ten plugin w grafanie ?

Takie coś już umiem zrobić, chcę aby słupki były obok a nie nachodziły na siebie. Z tego co doczytałem na forum grafany, na tą chwilę nie ma takiej funkcjonalności, dlatego napisali plugin.

Właśnie nie widzę ;(

Tu masz jak zainstalować pluginy grafana w HA
Grafana

Nie do końca rozumiem tą instrukcję. Albo za cienki jestem :wink: Instalowałeś ? Wiesz jak to zrobić?

z konsoli wchodzi do /usr/share/hassio/addons/data/a0d7b954_grafana/
1 . Tworzysz folder plugins chyba ze już tam jest
2. przechodzisz do folderu plugins
3. Wydajesz polecenie sudo git clone https://github.com/gipong/grafana-groupedbarchart-panel.git
4. Przechodzisz do HA supervisor pluginu grafana i do konfiguracji
4. W konfiguracji dodajesz
grafana
5. Restart grafany

kiedy wklejam do config w grafanie to taki mam komunikat:

ale jak wkleje tak to jest ok>