HA 0.114.1 - zakończono wsparcie dla Raspbian GNU/Linux 10 (buster)

Witam. Jako że obecnie posiadam instalacje w dokerze na Raspbianie 10, to od wersji 0.114.1 jest informacja, iż nie jest już ten system wspierany:

Fragment logu z startu systemu:

20-08-15 09:09:21 INFO (SyncWorker_4) [supervisor.docker.interface] Attach to hassioaddons/node-red-armv7 with version 7.0.0
20-08-15 09:09:21 INFO (MainThread) [supervisor.snapshots] Found 2 snapshot files
20-08-15 09:09:21 INFO (MainThread) [supervisor.discovery] Load 0 messages
20-08-15 09:09:21 INFO (MainThread) [supervisor.ingress] Load 0 ingress session
20-08-15 09:09:21 INFO (MainThread) [supervisor.misc.secrets] Load Home Assistant secrets: 1
20-08-15 09:09:21 ERROR (MainThread) [supervisor.core] Using ‘Raspbian GNU/Linux 10 (buster)’ as the OS is not supported
20-08-15 09:09:21 ERROR (MainThread) [supervisor.core] NetworkManager DNS DBUS is not connected
20-08-15 09:09:22 INFO (MainThread) [main] Run Supervisor
20-08-15 09:09:22 INFO (MainThread) [supervisor.api] Start API on 172.30.32.2
20-08-15 09:09:22 CRITICAL (MainThread) [supervisor.core] System running in a unsupported environment!
20-08-15 09:09:23 INFO (MainThread) [supervisor.addons] Phase ‘AddonStartup.INITIALIZE’ start 0 add-ons
20-08-15 09:09:23 INFO (MainThread) [supervisor.addons] Phase ‘AddonStartup.SYSTEM’ start 0 add-ons
20-08-15 09:09:23 INFO (MainThread) [supervisor.addons] Phase ‘AddonStartup.SERVICES’ start 2 add-ons

U mnie ten komunikat pojawił się po aktualizacji tylko Supervisor-a do wersji “234”

Długo nie mogłem się zebrać z przenosinami HA na system ze wsparciem ale ostanio już wprowadzone zapowiedzi zdopingowały mnie do działania.
HA postawiony na VM w QNAP-ie - poszło szybko beż żadnych problemów.

Ja musiał bym pomyśleć o wymianie sprzętu, bo RP3b+ może nie uciągnąć. A zależy mi na czymś z chłodzeniem pasywnym. Dzieciaki kożystają teraz z niego jeszcze jako konsoli do gier… wtedy obciążenie wchodzi max na 30%. Ale znając siebie zainstaluje PM dla testu :sweat_smile: Dam znać co z tego wyjdzie

@Marcin_Domański ja się trochę obawiałem jeśli chodzi o wgranie snapshot-a z poprzedniej wersji do nowej ale poszło bez problemu.

Czy migracja na Proxmoxa też będzie bezproblemowa i da się odtworzyć konfigurację ze snapshota, czy wszystko trzeba ustawiać od początku? Wyjściowy host system taki sam jak u Ciebie.

@Piotr_K co prawda nie mam proxmoxa ale nie ma to znaczenia na jakiej maszynie będziesz przywracał snapshota. Na “starej” wersji HA zainstaluj sobie Google Drive Backup i zrób kopię HA. Następnie na “nowej” wersji HA jako pierwszy dodatek zainstaluj Google Drive Backup i z niego zgrywasz snapshota do nowego HA, przywracasz i tyle. Tutaj masz to dokładniej opisane:

Mam Google Drive Backup, dzięki. Trochę mnie pocieszyłeś, bo obawiałem się instalacji od zera, a tego chyba bym nie przetrwał :wink:

@Piotr_K też się tego obawiałem, ale z małą kosmetyką ładnie system powrócił.

Super, dzięki, nie wiem jakim cudem przeoczyłem ten poradnik :slight_smile: A jeśli pozwolisz zapytam o jeszcze jedną rzecz - używasz może conbee 2? Ja mam wpiętego w Qnapa, ale przy każdym jego resecie musze ręcznie ponownie podpinać go w opcjach VM - jest na to jakieś rozwiązanie?

Co do conbee, gdy resetujesz qnap-a, wcześniej system wyłącza uruchomione procesy między innymi VM, a co za tym idzie odłącza urządzenia podpięte do niego. Dlatego po ponownym uruchomieniu należy ponownie podłączyć do VM urządzenia. Ale średnio raz na miesiąc pojawia się aktualizacja systemu Qnap-a więc nie jest to jakieś uciążliwe kliknąć i dodać sticka do VM.

Chłopaki zaczyna nam się robić off-topic.
@Marcin_Domański słuszna uwaga przenoszę do nowego tematu