Ha geolokalizacja powiadomienia

Witam, zrobiłem powiadomienia geolokalizacyjne zgodnie instrukcją Artura. Nie działa to jednak dobrze. Zauważyłem, że w momencie kiedy któryś użytkownik procesu opuści strefę inną niż dom dostaję powiadomienie, że użytkownik opuścił opuścił dom. Oczywiście jak opuszcza dom również dostaję informację. Jeśli będzie potrzeba to jak będę w domu załączę zrzut ekranu, choć jest dokładnie proces, który opisuje Artur.
Dzięki

Wynika to z tego, że możesz wyznaczyć sobie strefy. I dla systemu jesteś albo w strefie 1, 2, 3, 4 …, home i poza strefami, domyślnie - poza domem, zmień opis na “poza domem” i wszystko będzie jaśniejsze. Poza domem to i poza pozostałymi lokalizacjami.

Mogę zmienić opis, ale to nie rozwiąże problemu. Chcę info jak ktoś opuści dom, ale nie chcę tej informacji “opuścił dom” jak ktoś opuszcza inną lokalizację. Chyba, że czegoś nie zrozumiałem co piszesz :slight_smile:

zrob tak,
bvcngn
np. przy węźle is home daj komunikat i równolegle wait until z ustawieniem person > is not home potem komunikat “Stefan opuścił dom”
przy not_home nie dawaj nic,
i tak mozesz sobie zrobić przy każdej strefie jak wchodzisz to “Stefan jest w sklepie” i równolegle waituntil is not home > “Stefan wyszedł ze sklepu”

Dzięki sprawdzę! Dam znać jak poszło.

Czy możesz mi pokazać konfigurację noda wait until ? Coś mi nie idzie, nie dostaję komunikatu.

prosze

hgjhgjgh

potem dla innych stref robisz:
sklep
“is not > sklep”
potem
teściowa
“is no” > teściowa" itd.

Będę próbował, dzięki!

Niestety to nie działa, zauważyłem w dzienniku, że jak przychodzi osoba do domu to pokazują się dwa stany, zrzut w załączeniu. Dodam, że jedno to encja trakera, druga osoby. Różnica miedzy wejściem, a wyjściem to 2 minuty. Oczywiście osoba nigdzie nie wychodziła. Przestaję to rozumieć, o co tu chodzi ?
Pozdrawiam
Zrzut ekranu 2021-08-07 181146

Oczywiście że działa, mam tak od roku.
Pokaż cały Flow i co masz w każdym nodzie.

Proszę

To powiedź co jest źle, co się teraz dzieje?
jak encja zmieni stan na home to idzie komunikat “jest w domu” i jednoczesnie wait until czeka aż się zmieni na coś innego niż home i daje komunikat “wyszedl z domu”…
U mnie to działa od roku i wszystko jest tak jak należy.

ten masz podpięty do switcha == home?

To masz wszystko dobrze,
podłącz debugi i wejdź w narzedzia deweloperskie stany i zmień sobie person.krzysztof na not_home potem na home i zobacz co wypluwają nody.

masz jeszcze noda zone jak wolisz:

zone2

Witam ponownie, zdaje się, że błędy w w powiadomieniach o strefach generuje jeden z telefonów, drugiej osoby działa ok. W obu jest zainstalowany Home Assistant, w jednym jak admin w drugim nie jako admin. Ten drugi robi problemy choć nie sądzę, żeby to było przyczyną. Ustawienia telefonu zgodnie ze sztuką, może macie jakieś pomysły? Model Oppo A31.
Pozdrawiam

To raczej nie rozwiązanie, ale zdiagnozujesz czy system telefonu ma tendencje do ubijania apek w tle

jakkolwiek są podpowiedzi co skonfigurować (warto przejrzeć też rozwiązania dla innych brandów).

1 polubienie