HA i Tasmota - automatyzacja - czas reakcji

Tak to bym nigdy nie pojektował mojego “smart home”, mogę wyrzucić HA i cała podstawowa automatyka w domu (oparta o ESPHome) będzie działać - gniazdko zrobi to co do czego zostało zaprojektowane: “jeżeli czujnik temperatury przekroczy pewną wartość to ma załączyć przekaźnik”, jak chcę zmienić poziom tej temperatury to przez przegladarkę loguje się do gniazdka i zmieniam temperaturę. Jak widać HA nie jest mi do tego potrzebne ale dzięki HA mam wszystkie dane statystyczne dotyczące tego gniazdka i mogę zrobić wiele innych fajnych rzeczy :slight_smile: .

1 polubienie

Tak to ja bym nie chciał mieć :slight_smile: Logować się ? Nie możesz tej pewnej wartości zapisać w zmiennej, a z poziomu HA ją zmieniać bez logowania się do gniazdka?

Chyba źle interpretowałeś moja wypowiedź, to logowanie do gniazdka dotyczy sytuacji, w której nie ma HA - “mogę wyrzucić HA […] - gniazdko zrobi to co do czego zostało zaprojektowane, […] jak chcę zmienić poziom tej temperatury to przez przegladarkę loguje się do gniazdka i zmieniam temperaturę.”
Oczywiście jak HA działa, mogę to samo także zrobić z poziomu HA.