HA - kilka wykresów na karcie

Cześć,
Jak skonfigurować kartę, aby wyświetlić kilka wykresów?
Dla różnych danych z sensorów.
W edytorze Yamla próbowałem kilku pomysłów, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi.

chart_type: line
period: hour
days_to_show: 30
type: statistics-graph
entities:
  - sensor.salon_temperatura
stat_types:
  - mean
  - min
  - max
  - sum

Pozdrawiam.

np tak:

chart_type: bar
period: day
days_to_show: 730
type: statistics-graph
entities:
  - sensor.total_yield
  - sensor.total_yield_hv
stat_types:
  - sum

Ok, w ten sposób mogę wyświetla wszystko na jednym wykresie, ale jak wyświetlić wykres pod wykresem?

Czy jest możliwe aby nie wyświetlały się linie wyboru (napisy): min, max i średnie?

Hmm wszystko jest w dokumentacji

a jeśli chcesz mieć kilka wykresów jeden nad drugim to zestackuj karty za pomocą stosu pionowego

Przecież pytam się, jak wstawić wykres pod wykresem w jednej karcie. Wszystkie czujniki należą do jednego urządzenia i dlatego chciałem wykresy umieścić w jednej karcie. A najlepiej, jak pytałem, z usuniętymi opisami (min, max i średnie)

A widzisz takie opcje o jakich marzysz w dokumentacji?
Jeśli nie, to pozostaje modyfikowanie działania samego lovelace.

Jest gdzieś prosto wytłumaczone i pokazane sposoby modyfikacji lovelace?

Nie wiem, nie jestem programistą i nie biorę się za rzeczy, które z pewnością mnie przerastają, po to zainstalowałem HA, by sobie ułatwić życie, a nie utrudnić.

Jeżeli chcesz bawić się w dopasowanie wyglądu kart do własnych potrzeb to niezbędny jest do tego dodatek card-mod:

z integracji HACS:

Jak go używać - potężne źródło wiedzy:

Dodatkowo wybrany wątek jak modyfikować niektóre karty:

Jeżeli chcesz umieścić kilka wykresów w jednej karcie to pomoże Ci w tym dodatek Stack in Card:

Po użyciu custom-button-card razem z custom-mini-graph-card, stosując powyższy stack-in-card można uzyskać np. coś takiego jak poniżej

Można też uzyskać np. taki efekt:

3 polubienia

Cześć, podzielisz się kodem powyższej karty “tej białej” jeżeli ją jeszcze posiadasz? Dzięki