HA + MEW + automatyczna aktualizacja Mosquitto = AWARIA

Dodatek to też Docker.

Jak nie chcesz aby się aktualizował to trzeba wyłączyć auto-aktualizacje

1 polubienie

Wiem, ale nie jest to oficjalne rozwiązanie. To trochę wygląda jak forki oficjalnych systemów. Widać to właśnie po różnicy w numeracji, opóźnieniach między oficjalnym wydaniem wersji a tym w HA. Lub dziwnych zmianach jak to było z NR, gdzie wypadły nody mniej popularne.

To akurat prawda, wiele systemów z NR po tej aktualizacji przestało działać i to był zły krok, aktualizacja NR ze środowiska HA powinna odnosić się do aktualizacji wersji NR a nie do usuwanie jakichkolwiek node w samym NR bo ktoś tak chce, powinna być tylko wzmianka ze konkretny nod nie jest już bezpieczny. Ogólnie HA idzie w kierunku MY DECYDUJEMY CO CI ZAINSTALUJEMY

Wnioski: …jak pisał @gregusz … NR jako niezależna maszyna i nie zaśmiecanie jego pierdylionem niepotrzebnych bibliotek. Większość z nich można zastąpić funkcjami zrobionymi na “piechotę”… coś za coś :slight_smile:

… szkoda bo system ok. Zastanawiam się tylko na dtym jak ludzie za “zł” montują to innym i co się będzie działo za 6 miesięcy jak przyjdą aktualizacje które all rozypią bo widać HA to hobby a nie system.

Teoria jest taka - przeciętny użytkownik HA ma korzystać tylko z wbudowanych funkcji i w takim wypadku nawet, gdy ma włączone autoaktualizacje, to w przypadku wpadki autorów kolejna to naprawi co poprzednia zepsuła (na przestrzeni paru lat było parę mniej lub bardziej poważnych wpadek tego typu) i zawsze wystąpił taki scenariusz.

Natomiast co do tych co za “złotówkę” odpalają komuś HA i zostawiają go sam na sam z taką instalacją, to wyobraź sobie o wiele większa walka z uratowaniem zaginionego w tym wszystkim użytkownika jest, gdy autor tak skleconego systemu postanowił użyć jednak “prawdziwych systemów” a nie “hobby”. (Bo to “hobby” jest jednak jakoś ustandaryzowane, a w każdym razie stara się być, nie ma co ukrywać - przed autorami jeszcze daleka droga, szczególnie, że za punkt honoru sobie postawili rozwiązanie “click and play”).

Używam HA zdecydowanie dłużej niż powstało to forum. Rozwój tego projektu jest ogromny, jeżeli uważasz, że HA w tej wersji to “hobby a nie system” to proponuję zapoznać się z profesjonalnym system do automatyki budunkowej, mam nadzieję, że znajdziesz różnice w wielu kwestiach poczynajac od architektury, funkcjonalności, sprzętu jak i ceny takiego rozwiązania. Wg mnie HA to system, na którym można już śmiało polegać ale trzeba być świadomym użytkownikiem tego systemu.

Dodatek Node-RED to Home Assistant Community Add-on i nie jest integralną częścią systemu Home Assistant.

1 polubienie

Każdy z nas pływał na początku tylko z jednym wiosłem, ale po to jest to forum byś sam mógł do strugać sobie drugie wiosło dzięki pomocy innych użytkowników, sterników, bosmanów, majtków tego forum.
Nie ma co się od razu poddawać, początki zawsze są trudne, lecz gdy osiągniesz jakieś minimum wiedzy twoje problemy z HA znikną w mgnieniu oka.
Kilka rad:

  1. Kopie zapasowe.
  2. Wyłączyć Auto Aktualizacje
  3. Instalować Aktualizacje tylko wtedy gdy jesteś pewien że są już zalatane wszelkie bugi.

Jak wszystkie dodatki :slight_smile: Tak naprawdę to NR jest bardziej pod przemysł i automatykę niż HA.

Podobne:
n8n https://n8n.io/pricing/

Total.js

Hej wszystkim, czy ktoś z was spotkał się z problemem z Suplą po upgrade Mosquitto broker do wersji 6.2.0 ?. U mnie po upgrade stanęły wszystkie odczyty z MEW i LIW. Po przywróceniu starszej wersji sytuacja wróciła do normy.

UPDATE: Przepraszam założyłem niepotrzebnie nowy wątek, a tu już wszystko jest.