HA Modbus TCP + Siemens S7-1200

Witam
Potrzebuje z HA przesłać po Modbus stan przełączników do Siemens S7-1200.
Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Przede wszystkim pokaż co już masz i zamieść dokumentację…

Witam
mam tak ale nie wiem czy ten address jest ok chcę z HA wysłać do PLC
Zrzut ekranu 2024-09-24 150133

Witam
status w serwer siemens jest 16#7006 co oznacza

7006 Data is being received.
więc chyba po stronie HA jest coś nie tak

Wielkie dzięki za pomoc

Witam
mam tak ale nie wiem czy ten address jest ok chcę z HA wysłać do PLC
Proszę o pomoc
status w serwer siemens jest 16#7006 co oznacza

7006 Data is being received.
więc chyba po stronie HA jest coś nie tak
Zrzut ekranu 2024-09-24 150133

Wielkie dzięki za pomoc

Witam
bardzo proszę o pomoc ponieważ zbliża się sezon grzewczy a chciałem jeszcze ogarnąć ogrzewanie domu i jak bym mógł przesyłać dane z HA ( czujniki temp. okien ) do PLC to bym to ogarną w programie siemens tia portal włączaniem pieca CO z poziomu PLC bo te automatyzacje w HA nie działają tak niezawodnie jak tia portal
PS:
jak by ktoś miał problem z tia portal to jestem do dyspozycji

Dublowanie wątków i nie uzupełnienie informacji potrzebnej potencjalnym pomagającym nie przyspieszy pomocy, nie przyspieszy jej też dziękowanie z góry, jeśli temat jest niszowy to zdarza się, że odpowiedź pojawia się po miesiącach…
Jest na forum kilku specjalistów, ale też nie mają obowiązku siedzieć przed komputerem i śledzić forum, zajrzą to i jakaś podpowiedź się może pojawi.
Jeśli przeszukasz inne zbliżone tematy to będziesz wiedział kogo potencjalnie możesz wywołać w ten sposób @Mar_W w kolejnym poście, w którym wkleisz swój kod tak jak należy.
A dokumentację z której korzystasz wrzucisz do załącznika zip. (lub podasz do niej linka nie wymagającego logowania, ale załączniki są preferowane, bo nie wygasają tak jak linki)

Witam
albo ty nie masz pojęcia jak ma siemens rejestry albo ja faktycznie jestem zielony z HA bo co do siemens s7-1200 ja jestem ok a z HA faktycznie jestem zielonkawy
mi chodzi tylko o to jak przesłać bit albo jakąś zmienną z HA do PLC wydaje mi się że to nie powinien być problem ja nie mam problemu przesłać dane w siemens i prosze bo to macie inne zmienne globalne czy lokalne

A o Modbus masz pojęcie? Jeżeli tak to dla bez różnicy czy HA, czy Siemens, zasada jest taka sama. Jak na razie nie dowiedzialem się niczego konkretnego z Twoich postów co pomogłoby w zaproponowaniu rozwiązania.

Bardzo prosze nie pisz posta pod swoim postem tylko edytuj ostatni wpis i używaj interpunkcji, zdanie koncz kropką itd bo jak na razie trudno zrozumieć co piszesz.

2 sterowniki s7-1200 mam po modbus działają a home asystans i s7-1200 nie
ludzie ty wiesz co piszesz tu mamy dowiedzieć się automatyki a ty mi piszesz takie pierdoły bo nie masz pojęcia o sterownikach plc siemens

kończę jesteś żałosny

I my mamy wiedzieć, z którym chcesz zintegrować HA? Modbus RTU czy Modbus TCP? Znów mamy wróżyć ze szklanej kuli? Sorry ale przy takim chaosie przekazywanych informacji, naprawdę nie chce sie tracić czasu.

nie potrawisz podać prostego godu dla siemens lipa totalna

Z takim podejściem tylko zniechęcasz kolejne osoby do udzielenia Ci pomocy.

2 polubienia

@macek … masz rację
Odpowiedź jest prosta, ale odechciało mi się.