HA na proxmox szybko zapycha sie ram

Witam , sprzęt hp t620 Ram 8GB procesor 2 rdzenie dysk 128GB
Zainstalowany proxmox na nim 2 maszyny ha.
jedna maszyna obsługuje wszystkie urządzenia w domu za wyjątkiem supli.
Supla jest na drugim HA .
Problem jest taki że szybko zapycha mi pamięć RAM co powoduje ze po kilku dniach system się czka . /muszę restartować maszyny.
co może być powodem?

Sprawdź czy System używa SWAP-a, czy zostawiłeś minimum 2 GB RAM dla samego PROXMOXA.
Nikt na Forum nie ma szklanej kuli aby zgadnąć co się u Ciebie dzieje.
T620… Temat już poruszany wielokrotnie czyli sam sprzęt. To nie jest demon prędkości a jeszcze mu żeś dołożył "przyczepkę " czyli wirtualizacje.

Ja mam zużycie RAM-u w HA na poziomie około 20 % czyli około 1.6 GB z 8 GB dostępnej pamięci ale to u mnie to raz a dwa inny sprzęt a trzy instalacja natywna.

ja mam podobną sytuacje, HA wzrasta użycie RAM do full, pomaga restart maszyny, więc ustawiłem codziennie restart w nocy na 02:30 i po kłopocie.

To nie jest rozwiązanie - trzeba poszukać przyczyny.

2 polubienia

Czyli co? Wyrzucić proxa…
I zainstalowac na dysku bezpośrednio ha

Hmmmm - zawsze możesz spróbować JEŚLI w PX masz tylko samo HA i nic więcej. Ja miałem więcej wiec kupiłem osobny terminal i pozbyłem się PX. Minus to koszt zakupu , na plus odkąd się przesiadłem z PX na natywną instalację nie mam już jazd z HA.

a mógłbyś dać linka na obraz ha aby zainstalować bezpośrednio na hp t620 ,
znalazłem coś takiego Generic x86-64 - Home Assistant

nada się ? :slight_smile:

A widzisz tam jakiś inny XD. To jest ten obraz.

Ja mam postawionego HA jako wirtualna maszyna(KVM) z 1GB RAM. Wyłaczylem cache na linuxie.
image

Ok - tylko instalacja instalacji nierówna. Dałeś 1 GB co jak widać u Ciebie już powoli staje się MAŁO.
Każdy dodatek zajmuje pamięć , coś doinstalujesz , coś dołożysz i … no właśnie :).

Monitoruj wykorzystanie swap, bo właśnie z wykorzystaniem RAM się zbliżasz do “niebezpiecznej granicy”.