HA na Raspberry przestał działać

Mam problem, zainstalowałem HA na Raspberry Pi4 i przez tydzień wszystko działało ok. W pewnym momencie HA przestał działać, pomógł reset zasilania. Ale temat się powtarzał a w tej chwili nawet reset nie pomaga.
Podpiąłem monitor i widać że Raspberry wstaje, Hasiio również. Dochodzi do momentu logowania do HA. Wpisuje login i hasło i dostaję komunikat o błędnym loginie. Wpisuję na pewno tek który ustawiałem przy instalacji

Masz dostęp po http czy https?

Niestety nie. Adres jest widoczny na routerze ale nie odpowiada.

HA masz na dysku czy karcie?

Ale w sensie zanim padł to jak miałeś? Bo może certyfikat się skończył

na karcie, myślisz że padła?

Chodzi o certyfikat https

Jestem na początku drogi z HA. Zainstalowałem system, po podpięciu modemu ZigBee i uruchomieniu MQTT odpaliłem próbną pierwszą konfigurację w Nod-RED. Proste załączanie światła poprzez czujnik ruchu. Wszystko chodziło dobrze kilka dni.
Potem przestało. Po wejściu w HA i resecie wróciło jednak za chwilę znowu padło. Reset zasilania pomógł ale tylko za pierwszym razem. Teraz nie wstaje wogóle.

do tej pory podłączałem się przez http://…

A masz jakiś sposób na dostęp czy zero kontroli? Może jakiś ssh?

ssh nie zdążyłem uruchomić ale po podłączeniu do RP monitora i klawiatury mam dostęp do konsoli. Niestety chce login i hasło do HA i mimo podania poprawnym nie przyjmuje ich

Tam działa root bez hasła ale niewiele tam zrobisz bo tam większość jest wycięta

tak to wygląda

Wygląda jak by działał. Sprawdzałeś czy mu się IP nie zmieniło?

na routerze mam ustawione na stałe IP i w tej chwili jest podłączony

Nie robiłeś jakiś zmian konfiguracji?

@jumpi555 spróbuj wpisać komendę:

ip addr show

konfiguracji dostępu do HA nie zmieniałem. Jedynie w Nod-RED.
Jako że dopiero zaczynam i HA mam narazie postawionego do nauki to chyba skończy się instalacją od nowa

Też mam u siebie postawionego HA na RP 3b+. Dwa dni temu miałem incydent który całkowicie zablokował mi dostęp do HA. Objawiało to się tym, że po podaniu loginu i hasła pokazywało się logo HA na środku strony, myślał z dobre 30s po czym pod logiem pokazywał się mini napis ready i koniec ładowania strony. Nie pojawiał się interfejs HA.
HA mam postawiony w Dokerze. Restart maliny przywrócił mi dostęp, ale tylko z poziomu lokalnego zarówno poprzez IP jak i domenę (xxx.duckdns.org), ale do chwili obecnej nie odzyskałem możliwości sterowania z poziomu HA App. Ani lokalnie, ani zdalnie. Też mam wszystkie adresy IP i porty poprzekierowywane w routerach na sztywno (stałe).
Na razie rozwiązanie problemu se odpuściłem bo nie mam teraz czasu do tego przysiąść. Ale w wolnej chwili będę testował.

@jumpi555 na twoim miejscu przeszedł bym na https zaraz po instalacji, bo http można podsłuchać i wyciągnąć login i hasło, a to może się skończyć przejęciem kontroli nad HA

Taki mialem zrobic, niestety od razu nie zadzialala ta konfiguracja, a że czekały czujniki do pierwszego uruchomienia, przelozylem https na później. Na szczescie mam podpiete tylko kilka elementow, w tej chwili bardziej do testow i nauki. Nie mam wyjscia na zewnątrz. Dzieki za podpowiedzi, tym razem postawie HA na nowo