HA nie wykrywa conbee 2

Nie wiem na co miałem liczyć - to co było proponowane wcześniej robiłem. Zatem zanim cokolwiek napisałem sprawdziłem wszystkie inne znane mi możliwości. W końcu postawiłem całego HA od nowa. Zaczęło działać. To było rozwiązanie. W moim przypadku na razie testuje na sucho dlatego mogłem sobie na to pozwolić. W zasadzie rozpoczynam zabawe z HA. A trafiłem tu z youtuba. Ciekawie p. Artur opowiada jednak brakuje w tych filamach takiego łopatologicznego opisania ogólnie systemu prostym językiem, może wyjaśnienia nazewnictwa jak np. encja itp. Nie każdy ma 20 lat i miał w szkole informatykę, a chce iść z postępem i mieć automatykę w domu i najlepiej zrobioną przez siebie.

1 polubienie

Nie miałem w szkole informatyki, nie pracuję w IT, a w dodatku mam bliżej do emerytury niż od końca edukacji, ale rozumiem, że początki z HA są trudne, niestety najlepiej na początek najlepiej intensywnie poczytać oficjalną anglojęzyczną dokumentację HA by się chociaż oswoić z terminologią (nazewnictwo polskie jest w dużej mierze kalką językową tego angielskiego, niestety w tłumaczeniach interfejsu i backendu wciąż są “kwiatki” w postaci błędnych tłumaczeń).

Artur promuje rozwiązania dość zaawansowane, generalnie takie “dla informatyków”, ja natomiast jestem zwolennikiem najprostszych możliwych (ale nie czuję się na siłach podpowiadać w stopniu bardziej niż podstawowym).

Witam wszystkich!
Niestety mam ten sam problem co kolega, który rozpoczął temat tj. po aktualizacji Conbee 2 w HA pojawia się błąd " *Nie udało się sondować urządzenia USB" przy próbie konfiguracji wykrytego urządzania.
Po wpisaniu komendy “dmesg” w terminalu zauważyłem, że urządzenie po wyryciu rozłącza się.
image

To samo jest przy podłączeniu ConBee 2 do laptopa.

Macie jakiś pomysł jak to naprawić??

Edit:

Temat rozwiązałem sam. Ale z uwagi na fakt, że temat jest dość popularny zostawię namiary jak go rozwiązać. Generalnie problem ma swoje źródło w aktualizacji urządzenia poprzez Deconz albo phoscon. Urządzenie ConBee II nie chce się połączyć z HA. Rozwiązanie to ręczna aktualizacja ConBee II. Mi pomogła ta instrukcja :innocent:
Update deCONZ manually · dresden-elektronik/deconz-rest-plugin Wiki · GitHub

1 polubienie