HA sypie błędami w logu mimo, że wszystkie urządzenia działają

Dzień dobry,

Od niedawna jestem użytkownikiem HassOS zainstalowanego na NUCu. Poinstalowałem wszystkie dodatki jakie mi były potrzebne. Porobiłem sobie już jakieś integracje i sceny i wszystko działa jak należy. W pewnym momencie grzebiąc w systemie postanowiłem przejrzeć Logi i okazało się, że system dość gęsto sypie poniższymi błędami.

Zainstalowałem najnowszy firmware dla Conbee II, którego używam lecz nic to nie pomaga. Conbee mam na przedłużce. Próbowałem także odpinać go i ponownie podpinać. Próbowałem bez przedłużki. Próbowałem inne porty. Dodatkowo w urządzeniach Conbee II ma błąd.
image

Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem?

Couldn’t start deCONZ = dresden elektronik deCONZ protocol: ConBee I/II, RaspBee I/II coordinator

00:27:10 – (BŁĘDY) Zigbee Home Automation - wiadomość pojawiła się po raz pierwszy 7 lutego 2022, 22:36:32 i powtarzała się 85 razy

Couldn’t start application

00:27:10 – (BŁĘDY) /usr/local/lib/python3.9/site-packages/zigpy/application.py - wiadomość pojawiła się po raz pierwszy 7 lutego 2022, 22:36:32 i powtarzała się 85 razy

No response to ‘Command.read_parameter’ command with seq id ‘0x02’

00:27:10 – (OSTRZEŻENIA) /usr/local/lib/python3.9/site-packages/zigpy_deconz/api.py - wiadomość pojawiła się po raz pierwszy 7 lutego 2022, 22:36:32 i powtarzała się 85 razy

Unexpected transmit confirm for request id 27, Status: TXStatus.SUCCESS

00:27:09 – (OSTRZEŻENIA) /usr/local/lib/python3.9/site-packages/zigpy_deconz/zigbee/application.py

Failed to to call /supervisor/options - Invalid Add-on repository!

7 lutego 2022, 22:49:05 – (BŁĘDY) Home Assistant Supervisor

[139995221623856] Received invalid command: zha/configuration

7 lutego 2022, 22:46:02 – (BŁĘDY) Home Assistant WebSocket API - wiadomość pojawiła się po raz pierwszy 7 lutego 2022, 22:45:57 i powtarzała się 3 razy

Config entry ‘ConBee II - /dev/serial/by-id/usb-dresden_elektronik_ingenieurtechnik_GmbH_ConBee_II_DE2448541-if00, s/n: DE2448541 - dresden elektronik ingenieurtechnik GmbH - 1CF1:0030’ for zha integration not ready yet; Retrying in background

7 lutego 2022, 22:36:32 – (OSTRZEŻENIA) config_entries.py

Detected integration that accessed discovery_info.contains(‘ssdp_location’) instead of discovery_info.upnp.contains(‘ssdp_location’) or discovery_info.ssdp_headers.contains(‘ssdp_location’); this will fail in version 2022.6. Please report issue for upnp using this method at homeassistant/components/upnp/device.py, line 78: if ssdp.ATTR_SSDP_LOCATION not in headers:

7 lutego 2022, 22:36:30 – (OSTRZEŻENIA) helpers/frame.py - wiadomość pojawiła się po raz pierwszy 7 lutego 2022, 22:36:30 i powtarzała się 2 razy

Z jakiego dodatku chcesz korzystać - deconz czy ZHA?

Dziękuje za odpowiedź. Korzystam aktualnie z deCONZA.

edit: Czy to znaczy, że integracje z ZHA mam jeszcze po moich próbach z zigbee2mqqt i wystarczy, że powyższą integrację usunę?

Tak, ponieważ z jednego koordynatora nie mogą korzystać dwa dodatki. W Twoim przypadku usuń ZHA (tego którego załączyłeś na screen-ie)

1 polubienie

Dziękuje pięknie za odpowiedź. Błąd laika. Usunę integrację i dam znać czy nie ma więcej błędów.