HA w trybie Safe Mode

Dobrze, nawet jeśli nie wyjdziesz z bety to trefna wersja nie wróci.

Tak, maszyny.

Wirtualnej, bo taką masz.

Z poziomu terminala w HA zrobisz to komendą
ha host reboot
z poziomu terminala VM (CLI) zapewne sam reboot, ale nie wiem bo nie mam podobnej instalacji.

Jeśli w CLI jesteś w HA (prompt ha >) to wtedy
host reboot

Jakbyś miał HAOS na fizycznej, to wtedy by było trzeba “przewrócić” (zrebootować) fizyczną… (komendy te same, ale to info dla tych co są na generic czy innych natywnych instalacjach)

Działa, beta off, teraz na szybko pełny backup bo ostatni był na koniec miesiąca… Dziękuje bardzo za pomoc!!!, Panowie dzięki wam ogrzewanie działa :slight_smile:

Spoko, cieszymy się, że się udało.

A na przyszłość jeśli musisz robić screeshoty to dodawaj trochę kontekstu (czyli nie przycinaj do granic możliwości), bo trudno się domyślić co konkretnie pokazujesz (terminal wewnątrz HA poznałem po kolorowym pasku grubości pojedynczych pikseli, ale to nie jest wystarczający kontekst - choćby kawałek menu obok by się przydało, bo tak wyglądający terminal można spotkać w setkach innych miejsc). Oczywiście przegięcia w odwrotną stronę (w rodzaju screeshotów z całym pulpitem i kilometrami zbędnej przestrzeni w rozdzielczości większej niż 4K) też utrudniają życie.

A w kwestii backupów - na instalacjach produkcyjnych używam tego rozwiązania (w zautomatyzowany sposób wypycha backupy na gdrive, czyli w dostatecznie bezpieczne miejsce)

1 polubienie