HACS - Konfiguracja

Czy wykonałeś wszystkie kroki zgodnie z HACS - Konfiguracja - #8 przez macek ?

Tak ,wykonałem wszystkie kroki. Problem rozwiązał się sam po deinstalacji i ponownej instalacji dodatku HACS. Wszystko ruszyło :slight_smile: ale pojawiły się inne problemy ale opiszę to w innym wątku żeby nie zaśmiecać wątku tutaj .

Nie trzeba było nic reinstalować, wystarczyło zrobić to, co napisano w alercie, czyli poczekać tę godzinę.

1 polubienie

Mam taki problem. Wczoraj pokazał się Komunikat w Hacs informujący o jego wyłączeniu ze względu na przekroczony limit.

Wcześniej też pokazywał się taki komunikat, jednak do godziny wszystko wracało do normy i dodatki z HACS były dostępne.

W tym przypadku, od wczoraj nie ma zmiany. Jeden raz znikł, ale zaraz powrócił.
Można temu zaradzić ?

To nie jest rozwiązanie problemu, tylko sposób na zdobycie podstawowych danych diagnostycznych (oprócz poniższego przejrzyj logi)

W menu
Ustawienia → System → Naprawy → hamburger menu → Informacje o systemie → (popup) Informacje o systemie
znajdziesz coś takiego

możesz użyć też funkcji Kopiuj i wkleić do posta “jak jest” (formatowanie będzie wystarczająco OK, nie ma tam też żadnych danych wrażliwych, więc można śmiało to wklejać na fora czy githuba) wyjdzie z tego coś takiego

System Information

version core-2023.3.3
installation_type Home Assistant OS
dev false
hassio true
docker true
user root
virtualenv false
python_version 3.10.10
os_name Linux
os_version 5.15.90
arch x86_64
timezone Europe/Warsaw
config_dir /config
Home Assistant Community Store
GitHub API ok
GitHub Content ok
GitHub Web ok
GitHub API Calls Remaining 4979
Installed Version 1.31.0
Stage running
Available Repositories 1262
Downloaded Repositories 82
Home Assistant Cloud
logged_in false
can_reach_cert_server ok
can_reach_cloud_auth ok
can_reach_cloud ok
GIOŚ
can_reach_server ok
Home Assistant Supervisor
host_os Home Assistant OS 9.5
update_channel beta
supervisor_version supervisor-2023.03.1
agent_version 1.4.1
docker_version 20.10.22
disk_total 58.0 GB
disk_used 19.9 GB
healthy true
supported true
board generic-x86-64
supervisor_api ok
version_api ok
installed_addons File editor (5.5.0), SSH & Web Terminal (13.0.3), ZeroTier One (0.16.1), Mosquitto broker (6.1.3), Zigbee2MQTT (1.30.2-1), Tasmota Device Manager (2022.6.0), HDD Tools (1.1.0), Z-Wave JS UI (1.7.2), Scrutiny (Full Access) (2ab714f5-ls35-2), ESPHome (2023.2.4), FTP (4.6.2), MQTT Explorer (browser-1.0.1), Glances (0.17.2), motionEye (0.18.0), Samba share (10.0.0), VLC (0.1.3), Tailscale (0.7.0), CUPS Print Server (2.0.2), go2rtc (1.2.0), Matter Server (4.1.0)
Dashboards
dashboards 2
resources 42
views 26
mode storage
NextDNS
can_reach_server ok
Recorder
oldest_recorder_run 3 marca 2023 18:27
current_recorder_run 11 marca 2023 20:19
estimated_db_size 641.70 MiB
database_engine sqlite
database_version 3.38.5
Sonoff
version 3.4.0 (5406fa7)
cloud_online 0 / 0
local_online 0 / 0
Żadnego Ale
can_reach_server ok

PS w HACS nie było, nie ma i nie będzie żadnych Dodatków

System Information

version core-2023.3.3
installation_type Home Assistant Supervised
dev false
hassio true
docker true
user root
virtualenv false
python_version 3.10.10
os_name Linux
os_version 5.10.0-9-amd64
arch x86_64
timezone Europe/Warsaw
config_dir /config
Home Assistant Community Store
GitHub API ok
GitHub Content ok
GitHub Web ok
GitHub API Calls Remaining 0
Installed Version 1.31.0
Stage setup
Available Repositories 1247
Downloaded Repositories 8
Disabled rate_limit
Home Assistant Cloud
logged_in false
can_reach_cert_server ok
can_reach_cloud_auth ok
can_reach_cloud ok
Home Assistant Supervisor
host_os Debian GNU/Linux bookworm/sid
update_channel stable
supervisor_version supervisor-2023.03.1
agent_version 1.2.2
docker_version 23.0.0
disk_total 108.0 GB
disk_used 23.1 GB
healthy true
supported failed to load: Unsupported
supervisor_api ok
version_api ok
installed_addons Mosquitto broker (6.1.3), File editor (5.5.0), Terminal & SSH (9.6.1), Home Assistant Google Drive Backup (0.110.1), Samba share (10.0.0), Node-RED (14.0.4), ZeroTier One (0.16.1), Network UPS Tools (0.11.0), Glances (0.17.2), AC MQTT proxy for home assistant (0.6.2)
Dashboards
dashboards 1
resources 4
views 36
mode storage
Recorder
oldest_recorder_run 8 marca 2023 15:29
current_recorder_run 13 marca 2023 09:38
estimated_db_size 5813.56 MiB
database_engine sqlite
database_version 3.38.5

LOGI:

Home Assistant Core

Error setting up entry for sensor

17:28:21 – (BŁĘDY) helpers/entity_component.py - wiadomość pojawiła się po raz pierwszy 16:04:39 i powtarzała się 82 razy

HACS is disabled - rate_limit

17:28:21 – (BŁĘDY) HACS (niestandardowa integracja) - wiadomość pojawiła się po raz pierwszy 16:04:39 i powtarzała się 68 razy

Command failed (with return code 1): cat /sys/class/thermal/thermal_zone0/temp

17:28:13 – (BŁĘDY) command_line - wiadomość pojawiła się po raz pierwszy 16:04:13 i powtarzała się 85 razy

Received unknown touch gesture ID 0

17:09:22 – (OSTRZEŻENIA) Nanoleaf

Unable to find referenced entities switch.led_garaz or it is/they are currently not available

17:06:12 – (OSTRZEŻENIA) helpers/service.py - wiadomość pojawiła się po raz pierwszy 16:10:11 i powtarzała się 4 razy

HACS is disabled - rate_limit

16:43:17 – (BŁĘDY) HACS (niestandardowa integracja) - wiadomość pojawiła się po raz pierwszy 16:07:21 i powtarzała się 2 razy

Jak nie dodatki, to niestandartowe integracja i karty.

Wykorzystałeś 5000 żądań, więc jest coś grubo nie tak.
Problem może też dotyczyć Supervisora.
Próbowałeś zrestartować hosta?
Bo błędów bez liku ale nie widać jasnej przyczyny, usuwałeś w ogóle kiedyś błędy z konfiguracji?

Wczoraj wieczorem zrestartowałem hosta. Dzisiaj rano czyściłem logi.
Żądania wysyłane są tylko przez komponenty HACSA ? czy dotyczy to też ogólnie HA ?

Edit:

W tej chwili pokazuje 991 zapytań, a dalej jest HACS wyłączony.

Home Assistant Community Store

GitHub API ok
GitHub Content ok
GitHub Web ok
GitHub API Calls Remaining 991
Installed Version 1.31.0
Stage setup
Available Repositories 1247
Downloaded Repositories 8
Disabled rate_limit

Żądania dotyczą HACS, ale jedno mi przyszło do głowy - jeśli autoryzacja na githubie jest nieudana to limit z 5000 żądań spada do 60.

Edit: dopisałeś, że masz ponad 900, więc zakładam, że autoryzacja jest poprawna, ale z jakiegoś powodu masz niesamowite ilości żądań.

Aby się upewnić możesz zamknąć system na godzinę z hakiem i świeżo po uruchomieniu sprawdzić jaki masz limit żądań.

Ewentualnie możesz spróbować włączyć opcje eksperymentalne w integracji HACS i zrestartować HA lub lepiej całego hosta (nie wiem czy to w czymś pomoże, bo problem wydaje się mieć jakąś przyczynę)

Spróbowałem opcji drugiej. Włączyłem eksperymentalnie, Hacs niby już nie był zablokowany, jednak nie miałem dostępu do repozytoriów niestandartowych. Wróciłem do poprzedniej wersji, odczekałem z godzinę i teraz jest OK. Hacs włączony i jest dostęp do repozytoriów.

Ale mimo wszystko coś jest nie tak, gdyż liczba zapytań jest duża. Po odczekaniu tej godziny, gdy sprawdziłem wyszło ponad 4500 zapytań.

Jest szansa ustalić, który komponent wysyła tak wiele zapytań ?

Masz 8 komponentów niestandardowych, więc chyba nie będzie to jakaś szczególna walka.
Popatrz co się dzieje z Supervisorem - może on jest źródłem problemu.

W przypadku gdybyś używał wybitnie udziwnionych komponentów interfejsu czy kart niestandardowych, to polecam usunąć najpierw cache przeglądarki.

Możesz podpowiedzieć od czego zacząć tą walkę ?
Nic mi nie przychodzi do głowy, po za usunięciem po kolei wszystkich komponentów, czego bym nie chciał, i sprawdzanie za kazdym razem jak wyglada sytuacja z zapytaniami.
Nie chciałbym ruszać integracji solaredga.