Haier + Tasmota IR

Kombinuję integrację HA z klimatyzacją HEIKO (HAIER) poprzez TASMOTA-IR.

Po 4 dniach nieustannej walki doszedłem do następujących wniosków:

  • układ trzeba wykonać na 8266a albowiem ESP32 przy wysyłaniu generuje jakieś błędy w protokole (Protocol UNKNOWN) !!! - obecny działający układ wykonałem na ESP-12F - nie wiem czy to dobry pomysł ?
  • układ dokonuje złej detekcji protokołu - najszybciej w celu sprawdzenia działania należy przejąć dane typu RAW (SetOption58 1 w konsoli Tasmoty) i w takiej postaci je wysyłać za pomocą polecenie irsend 0,+dane odczytane z odbiornika IR i oryginalnego pilota
  • układ wykrywa protokół HAIER_AC_YRW02 ale próba strrowania nim doprowadziała jedynie do sytuacji, że klimatyzator uruchamia się ale w trybie Health pomimo ustawienia truyy Heat (komenda IRHVAC: i parametry)
  • jedyny protokół jaki w miarę działa to Haier_AC160 - można zmieniaź tryb pracy, ustawienia temperatury itp.

Niestety po wysłaniu kilku komend klimatyzator tak jakby losowo przestaje odpowiadać na komenty wysłane z tasmoty - pomaga wtedy jedynie wyłączenie go z ORYGINALNEGO PILOTA .
Tego kompletnie nie rozumiem:

  • praktycznie za każdym wciśnięciem pilota generowane są inne dane RAW
  • w przypadku pilota do telewizora dane RAW są identyczne
  • wysyłanie danych RAW do klimatyzatora czasem nie działa - np. wyłączenie klimatyzatora, pilot fabryczny działa prakycznie zawsze - o co tu chodzi ?

Dążymy do tego, aby wątki były jasne i klarowne, więc wrzucanie “mydła i powidła” w jednym wątku nie jest wskazane (bo potem takiego wątku nie sposób podzielić na wątki specjalizowane skupiające się na jakimś konkretnym rozwiązaniu).
Proponuję doprecyzować treść w temacie - ten jest tylko roboczy.

Dziękuję - na przyszłość będę dzielił :wink: