Home Assistant 0.113.2 problem z aktualizacją (rollback)

Może komuś się przyda opis mojego problemu. Miałem problem z podniesieniem wersji do Home Assistant 0.113.2. Instalacja przebiegała prawidłowo ale efekt końcowy to rollback. Próbowałem analizować logi ale temat troszkę mnie przerastał albo moje wnioski nie wskazywały na przyczyne problemu. Ponieważ wersja 0.113 mocno modyfikuje ustawienia automatyzacji zacząłem “grzebać” w tym rejonie. W końcu wyłączyłem wszystkie automatyzacje i update był success. Po aktualizacji włączałem kluczowe automatyzacje uwzgledniając nowe opcje dostępne po update. Docelowo wszystkie automatyzacje będą w node-red. BTW info do Artura. Może jeden filmik mógłby dotyczyć analizy logów. Oczywiście to jest szeroki temat ale bardziej chodzi mi gdzie szukać problemów, jak analizować itp.

@Altus a mówiłem w ostatnim filmie “co nowego” zaczekajcie na kolejne 2 - 3 wersje poprawkowe zanim będziecie się aktualizować :smiley:
Co do logów to pomysł na materiał bardzo dobry. Już zapisuję na listę “do zrobienia”.

Do problemów z aktualizacją 0.113.2 dorzucę komunikaty z “tts” a dokładniej z “google_translate”.
Powyższa aktualizacja w komunikatach głosowych zamienia wszystkie spacje na tekst “%20”.
Tak jak pisał @artur wstrzymajcie się narzazie z tą aktualizacja.

Tak tak, potwierdzam z “%20”. Wczoraj czytałem wątek, nie jest to rozwiązane. Mnie też się komunikaty “rozjechały”. Fajnie, że człowiek nie jest osamotniony w rozwiązaniu problemów.

@Altus 0.113.3 powinien rozwiązać problem z %20

Potwierdzam, problem z %20 rozwiązany w 0.113.2

Raczej 0.113.3 :smiley:

Tak tak oczywiście wersja 0.113.3