Home Assistant lokalna alternatywa dla Asystenta Głosowego

„Rhasspy”

Zespół HA zatrudnił głównego programistę, Mike’a Hansena, do pracy w pełnym wymiarze godzin nad głosem w Asystencie domowy. Hasen będzie teraz pracował w Nabu Casa, firmie zajmującej się komercjalizacją Home Assistant. Według założyciela Home Assistant, Paulusa Schoutsena, „Rhasspy wyróżnia się spośród innych projektów głosowych typu open source, ponieważ Mike nie skupia się tylko na języku angielskim. Zamiast tego, jego celem jest sprawienie, aby działał dla wszystkich. Planuje się obsługę wszystkich 62 języków obsługiwanych obecnie przez Home Assistant, ale za pomocą głosu, a wszystko to bez konieczności połączenia z Internetem.

Pełen artykuł ENG: https://arstechnica.com/gadgets/2022/12/with-voice-assistants-in-trouble-home-assistant-starts-a-local-alternative/

2 Likes

Na blogu HA również jest o tym informacja:

Zapowiada sie bardzo interesująco :slightly_smiling_face:.

Czyli siedziała setka▲ programistów tracąc 10 miliardów dolarów rocznie i jedyne co im się udało ( :joy: ) to asystent na telefon który i tak pozostawia wiele do życzenia :slight_smile: Nikt za głośno nie mówił co by się głośniki sprzedawały (Ciekawe kiedy wyłączą serwery obsługujące głośniki google ) , a tu jeden programista ogarnie to w jakiś rok.

Dokładnie… i jeszcze zrobi to tak aby działało na setkach tysięcy różnych konfiguracji sprzętowych/programowych :smiley:
Ciekawe kiedy podwyżka Nabu Casy w imię wprowadzania nowości “głosowych”…