HomeAssistan aplikacja na telefon - dwa adresy ip do logowania

Czy da w aplikacji HA na telefonie ustawić dwa adresy IP do logowania apki do naszego HA? Już tłumaczę do czego to potrzebuję. Mam HA wystawione na zewnątrz poprzez ZeroTier czyli w aplikacji na telefonie muszę mieć przypisany adres IP do logowania z puli ZeroTier zatem aby się połączyć z HA muszę za każdym razem na telefonie odpalić Aplikację ZeroTier >> włączyć połączenie VPN i dopiero odpalić HA na telefonie i to rozwiązanie do zdalnego zarządzania jest jak najbardziej ok. Natomiast jak jestem w domu w swojej sieci wifi to chciał bym uruchamiać HA po sieci lokalnej a nie przez VPN-a ZeroTier - dla tego pytanie czy da się ustawić w aplikacji HA Mobile np. 2 adresy IP i po uruchomieniu aplikacji wybrać czy łączę się lokalnie czy VPN. Cos na styl aplikacji do zarządzania monitoringiem np. Dahua Smart PSS - w aplikacji mam dodane dwa połączenia do jednego rejestratora - jestem w domu to klikam DVR LAN jestem poza domem do klikam DVR P2P.

Da się to ustawić. Sam tak mam zrobione.
W ustawieniach serwera w aplikacji
w polu Adres URL wpisujesz IP z ZeroTier a w polu lokalny adres IP HA z twojej lokalnej sieci.

No właśnie mi tego brakowało bo pole lokal adres było wyszarzone - dopiero ustawienie sieci WiFi odblokowuje tą funkcję wprowadzenia lokalnego adresu IP. W sumie ma to sens - HA wie że jestem w domu poprzez zalogowanie do sieci wifi.
Dziękuję za odpowiedź.