HomeAssistant dwie sieci LAN

Mam HA zainstalowane na Proxmox. Chciałbym zintegrować falownik Huawei, ale żeby to zrobić muszę połączyć się bezpośrednio z AP falownika. Komputer na którym zainstalowany jest Proxmox spięty jest LAN po miedzi, dołożyłem też WiFi dongle, ale w jaki sposób mam to wszystko spiąć, aby połączyć się z AP Huaweia i ogarnąć integrację?

Dodatkową kartę Wi-Fi z Proxmoxa “przekazujesz” do maszyny wirtualnej z HA, potem ustawiasz parametry połączenia bezprzewodowego w HA czyli SSID, hasło i IP z zakresu jaki ma falownik Huawei, w ten sposób masz ogarnięte połączenia sieciowe HA z Huawei.

Szczerze mówiąc wątpię by nie było możliwe podpięcie falownika do już istniejącej sieci WiFi (poprzez jego skonfigurowanie).

oczywiście że się da podłączyć falownik Huawei do sieci, zarówno po lan jak i wifi. Falownik tworzy też AP z którym @welpl chce się łączyć.

Moim zdaniem @welpl usiłuje zrobić coś “pod górkę”, ale @Piter skoro masz ten sprzęt to może go podprowadzisz bardziej, bo jak rozumiem w celu integracji nie ma potrzeby łączenia się z AP falownika, a prawdopodobnie najprościej będzie mieć go w tej samej sieci LAN co HA.

Chciałem podpiąć się po kablu, ale falownik ma z tym jakiś problem pisałem do supportu, ale też nie znają rozwiązania (co chwile zrywa połączenie z siecią). Znalazłem rozwiązanie, że trzeba się wpiąć do AP falownika i można się wówczas z nim zintegrować, ale do tego potrzebuję, aby HA i falownik były w jednej sieci stąd pomysł dołożenia dongla WiFi, ale jak go dodałem w proxmox dla HA to mi maszyna nie startuje.

Czemu maszyna nie startuje, to nie wiem, ale wiem że HAOS (obojętnie czy OVA czy generic) nie obsługuje każdej karty WiFi, prawdę mówiąc w moich eksperymentach trafiłem tylko na wybrane karty intela, które działają (i nie były to karty USB, lecz pcie-e/pci). Na obrazku właśnie taki intel

Wprawdzie minęło trochę czasu od tych eksperymentów, więc wypada poczytać notki do wydań HAOS bo tak mi świta, że np. wybrane Realteki są obsługiwane (a z pewnością nie były gdy to testowałem).

Stosując statyczne adresowanie (choćby we fragmencie sieci) można bezczelnie zmostkować obie sieci w zupełnie innym miejscu niż przez dopięcie karty WiFi do maszyny (na której masz proxmoxa, HAOS OVA i nie wiem co jeszcze), w takim wypadku musisz wyłączyć zbędny serwer DHCP w hotspocie falownika.
Rozwiązań na bazie odpowiedniej konfiguracji sieci jest z pewnością o wiele więcej - może po prostu wystarczy prawidłowo skonfigurować sieć LAN?

Welpl, czy poradziles sobie z tematem?

Również chciałem połączyć się z AP falownika Huawei, zeby na bieżąco odczytywać dane. Mam HA na Dellu Wyse 5070. Nie ma wifi, jest podłączony do routera kablem. Myslalem żeby dorzucic do niego karte wifi na usb i na niej ogarnąć połączenie z AP falownika. Problem w tym, ze kupiłem komputer juz zainstalowanym HA i nie bardzo wiem jak się do tego dorwać, zeby zrobić to połączenie i widzieć w HA.