HomeAssistant+Mega 2560+przekaźniki

Witam
Hassio ustawilem na Pi4. Zainstalowałem MQTT. Chciałbym z poziomu HA sterować przekaźnikami z GPIO Mega2560. NIestety HA nie widzi mojego klona Arduino. Jaki szkic powinienem wgrać do płytki? Dużo czytam, ale jak narazie ni huu, mało rozumiem z tego. Początkujący.

Czyli czego? …
Przedstaw rozwiązanie, które najbardziej przemawia do Ciebie to będzie jakaś baza do rozmowy.
Dla początkującego to proponuje na Mega “wgrać” MySensors i po tym zintegrować HA.

Dzień dobry
A czy można zintegrować HA z Mega (po USB) poprzez MQTT? Co zrobić, aby w ogóle HA “widział” podpięty Mega? Czy MySensors czy MQTT lepszy na początek?
Jeżeli to pytania “zbyt podstawowe” z góry przepraszam

Nie, ponieważ goły Mega dla HA nie istnieje jako urządzenie. Dopiero, gdy “coś” zainstalujesz - to przez właściwą integrację dla tego “cosia” HA będzie mógł to zobaczyć.

Pewnie tak…? ale to trochę na około.
Co prawda MySensor ma wbudowaną publikacją po MQTT, ale w takim rozwiązaniu to musiałbym to przemyśleć.

Jeśli Mega miałaby Ethernet to raczej MQTT, ale po USB to jak pisałem droga na około.
Ponieważ, czego nie zainstalujesz na Mega to będziesz i tak będziesz musiał na Pi zrobić “konwerter” USB<>MQTT.

Jest jeszcze projekt “Firmata”, wygląda jeszcze prościej, ale tego nigdy nie używałem.

Chyba najprościej jest wgrać na arduino mega

lub
starszą wersję

Po wgraniu podłączyć usb do rbi, dodać w HA integrację MySensors, wpisać nr portu usb i wszystko śmigać powinno :slight_smile: MQTT nie jest w tym rozwiazaniu potrzebny.

Podepnę się do wątku, czy możecie polecić multi-relay przez MQTT ?

Ja polecę ten sketch o którym wcześniej wspomniałem.
Tylko że pod mqtt gdy serwer przestanie odpowiadać to sketch też u mnie przestawał działać.

Jak to zintegrować z MQTT, w readme nie ma o tym mowy :slight_smile: , chyba że źle szukam …