Hp T620 HA + Frigate i Google Coral jak zainstalowac

Czyli z tego co piszecie najlepiej postawić sam Frigate na dockerze. Muszę o tym poczytać czy - i jak zrobić, żeby dodatek startowal od razu po wyłączeniu prądu (dlatego myślałem o HA żeby obejść bootowanie).
Jest jakiś tutorial lub hint odnośnie instalacji na dockerze? Ubuntu wystarczy czy w ogóle czysty kontener bez żadnego systemu operacyjnego? Nie mam dużego doświadczenia z Linuxami.
Co do kamer jeśli nawet rwaloby przy 15 FPS to mógłbym zostawić 2 FPS i niech nawet obciąża to 100% CPU czy corala to i tak będę zadowolony. Ewentualnie podepne mniej kamer.
Streamy z kamer lecą przez rtsp i mam je teraz podpięte pod moje HA jako ffmpeg i tak samo to pewnie będzie dzialalo na Frigate

Edit:

Tutaj kolega zrobił Frigate na dockerze i podpiął dysk osobno już przez komendę w linuxie

Jeśli problemem będzie zrobienie wszystkiego (docker plus Frigate) na jednym dużym dysku to od biedy można to zrobić podobnie czyli postawić jakiegoś Linuxa na tym dedykowanym dysku 16gb (chciałbym uniknąć proxmox bo nie wydaje się tutaj istotny) i później podpiąć dysk do danych przez USB.
Co o tym myślicie?