HP T630 - ile RAM, proxmox i inne?

Witam,

Zaczynam przygodę z terminalami, HA i proxmox.
Poprzednio używałem tylko Domoticza na rożnych malinach.
Mam parę pytań:

  • planuję postawić HA, Unifi Controler oraz pihole (tak na testy) - każda aplikacja ma być na osobnym kontenerze czy mogą być razem ?
  • ile potrzebuję RAM w terminalu (aktualnie jest 4GB)

Z góry dzięki za info

Nie będę się wypowiadał na temat sprzętowy ale myślę, że zamiast pihole lepiej zainstaluj ADGuard.

https://docs.pi-hole.net/main/prerequisites/

Jeśli chodzi o HA to warto mieć do dyspozycji przynajmniej 2GB RAMu (ale testowe instalacje uruchamiałem z sukcesem na jednordzeniowym sprzęcie z 512MB RAM :face_with_head_bandage: ) więc zsumuj sobie wymagania sprzętowe i będzie to więcej niż OK.

Dzięki za info.

Może mało precyzyjne pytanie: kiedy wiadomo co użyć LXC czy KVM ?
Z tego co znalazłem w necie to:

  • Unifi - kontener
  • pihole - kontener
  • HA - VM

8 to minimum jeżeli chcesz jako tako działać, 4GB skończyły mi się w mgnieniu oka, a wcale nie mam bardzo rozbudowanego HA.

Nie wiesz czy T630 dobrze pracuje w konfiguracji 8GB + 4GB ?

Nie wiem, dokupilem do swojego 4gb i mam 8 i jest puki co ok. Myślę że nie będzie problemu.

1 polubienie

Włożone 8 + 4 GB = wszystko ok

Kości pamięci są “różne” i nie zawsze chcą ze sobą współpracować. Osobiście przy konieczności kupna RAMu korzystam z wyszukiwarki Kingstona (What memory is compatible with my desktop PC, laptop or server? - Kingston Memory Finder - Compatible DRAM - Kingston Technology) i ani razu nie było “wtopy” z zakupem, przykład dla HP T630: Make/Model Search - Kingston Technology.