HP T630 + proxmox + home assistant + frigate

Witam wszystkich. Chciałbym prosić o pomoc, mam komputer HP T630 na nim proxmox, a na nim maszyne wirtualna z HAOS oraz drugą maszynę wirtualną Debian z kontenerem Frigate. I o ile Home asistant działa bez zarzutu, to z Frigate mam problem. Udało mi się skonfigurować Coral TPU PCI, ale za czorta nie mogę poradzić sobie z akceleracją sprzętową GPU. Nie linczujcie mnie od razu, może jest tu ktoś kto mógłby pomóc mi w poprawnym skonfigurowaniu lub przeinstalowaniu tego systemu. Potrzebuję tylko Home assistant (najlepiej OS) i Frigate.

Nie wiem, nie znam się, ale jedno rzuciło mi się w oko

To masz tam jakiś GPU?
Ile masz kart graficznych?
I jakie?

Czyli masz maszyna na maszynie, piętrowo
Proxmox(debian) > VM > debian > docker > Frigate.

Na bazowym debianie proxmoxa zainstaluj docker i Frigate czyli
Debian > docker > Frigate. - mniej zasobów stracisz.

nie są piętrowo, są obok, jedna maszyna na proxmox to HAOS i druga maszyna na proxmox to debian z kontenerem frigate

GPU jest zintegrowane z procesorem:

AMD Embedded G-Series GX-420GI Radeon R7E

AMD GX-420GI 2.0 GHz base frequency, up to 2.2 GHz maximum

4 cores (x86)

2 MB L2 cache

Graphic Processing Unit

626 MHz

Memory

DDR4 1866

GPU jest zintegrowane z procesorem

… a proxmox na czym stoi ? :wink: w tej chwili masz debian na debianie. Doker zainstaluj niżej nie na VM proxmoxa.
… ale chyba nie czujesz ?

No nie powiem że jestem ekspertem, staram się postępować wg poradników znalezionych w sieci. Ta konfiguracja jako jedyna pozwoliła mi na uruchomienie Coral TPU, ale pewnie kiedy stawiałem doker bezpośrednio na proxmox coś skopałem i dlatego nie zadziałało. Dlatego znalazłem się tutaj i proszę o porady, a nie o wytykanie niekompetencji.

Niepotrzebnie się “urażasz” :slight_smile:
Przećwicz instalację Frigate na samym debianie, później te same kroki powtórzysz na systemie, który dźwiga proxmoxa. Taka konfiguracja u mnie działa - ale nie mam Coral. Frigate jest wymagający więc zasoby trzeba szanować.

Na początek, czy gra warta jest świeczki należało by ustalić czy ta zintegrowana grafika AMD w HP T630 może być w ogóle używana do akceleracji sprzętowej dla Frigate w ten czy inny sposób uruchamiane. Czy ktoś używa na HP T630 w HAOS i Frigate jako Adonn. Bo, że się da na Proxmox to też nic pewnego… możliwe, że będzie brakować sterowników. Możliwe, że będzie trzeba je kompilować pod Proxmox a to już chyba będzie łatwiej przeprowadzić przez przeniesienie konfiguracji HA na HAOS.

Nie dam sobie głowy obciąć, ale moim zdaniem nie wykorzystasz tak starego IGPU do akceleracji, powinieneś zamontować kartę graficzną pcie (edit - podobno gdyby to był intel to co innego, ale nie jest, tam też jest jednak jakaś granica brawury jeśli chodzi o nienajświeższe generacje)

wtedy bez problemu IGPU zostawisz proxmoxowi a prawdziwy GPU przydzielisz do VM

Niektóre karty do poprawnej pracy wymagają emulatora monitora.
(to tak na przyszłość, bo nie wierzę, że na tym co masz obecnnie to się uda)

i to właśnie kolega @RobinI30 nazwał piętrowością, bo masz dwupiętrową wirtualizację
pierwszy stopień wirtualizacji to proxmox jako hypervisor i w nim jakieś VM
drugi stopień wirtualizacji to kontener Dockera, czyli inna metoda wirtualizacji niż VM w już zwirtualizowanym Debianie

To mnie zawsze zastanawia: kupuje się Coral TPU PCI aby mieć duuużą moc obliczeniową, którą potem ogranicza się poprzez wirtualizację np. Proxmoxa, wystarczy przeczytać Installation | Frigate :

Frigate runs best with Docker installed on bare metal Debian-based distributions. For ideal performance, Frigate needs low overhead access to underlying hardware for the Coral and GPU devices. Running Frigate in a VM on top of Proxmox, ESXi, Virtualbox, etc. is not recommended though some users have had success with Proxmox.

czyli “teoretycznie” można zainstalować ale w zupełnie inny sposób niż sobie założyłeś.

@Marek_l - jak dla mnie wniosek nasuwa się jeden. Wymiana sprzętu, jeśli ma być wykorzystany Coral TPU. Jeśli liczysz się z wymianą HP T630 na coś bardziej współczesnego, to podaj proszę dokładnie jaki model sprzętu Google masz zakupiony? Możemy podpowiedzieć co aktualnie jest w rozsądnych pieniądzach, zależnie od przeznaczenia. I spróbować sprawdzić czy zadziała z Frigate. Z pewnością kryterium podstawowym dla mnie jest CPU Intel.