Identyfikacja obecności - jak działa, jak skonfigurować?

Nie ma bo repo jest niestandardowe - musisz do “sklepu” dodać takie:

https://github.com/helto4real/hassio-add-ons

Fenkju :slight_smile: Fenkju :slight_smile: Fenkju :slight_smile:

Herbatka jest zaje… Bo działa jak widzę na odległość :slight_smile:

@szopen na zdrowie :slight_smile: Smak ten sam ale przygody za każdym razem inne :slight_smile:

1 polubienie

No nie jest oficjalny, to pewnie stąd ta herbatka (ja tam wolę inne trunki :stuck_out_tongue_winking_eye: ).

Panowie - udało mi się “poinformować” HA że jestem w domu przez BT.
Ale coś za coś - będzie ssało baterie ( nie, nie widzi mi telefonu po BT , taki urok MIUI w wydaniu na MI9T).
Wiem ,wiem - zaraz mi odpiszecie żem Ameryki nie odkrył.
EDIT - przekonfigurowałem czas przepytywania WIFI i teraz jest obecnie szybsze niż BT - na razie to odkładam “na półkę”.


2021-12-12 testów ciąg dalszy.
W szczególe urządzeniem które dodałem do badania obecności po BT jest AMAZFIT.
Tak się to prezentuje czyli jak HA mnie “widzi” na dwóch urządzeniach - zakres czasowy jest ten sam :

Poniżej jak widzi mój telefon.

I jak “widzi” AMAZFITA:


EDIT: 2021-12-21
@artpc Wielkie dzięki za Better Presence
W końcu do tego usiadłem ( czyli konfiguracji BP ) bo na 10 prób może 4 były udane że HA zajarzyło iż wlazłem do domu co było dla mnie wynikiem wielce niesatysfakcjonującym.
Dziś zrobiłem test tejże integracji ale po całości czyli nic nie robiłem z telefonem - po prostu wszedłem do domu i…HA dostało info iż jestem i automatyzacja się końcu wykonała a nie że to loteria jak opisałem ( gdyż nie był spełniony warunek bo za późno HA “odkrywał” że jestem).
Do Better Presence wrzuciłem aby mnie śledził za pomocą GPS, WIFI i BT … i na razie spełnia to moje kryteria , choć dopiero pierwsza próba wyjścia/wejścia.

EDIT: 2021-12-25
Raz tylko nie zatrybiło że wszedłem - winna była opcja brak wyjątku w oszczędzaniu akumulatora dla HA.

Moje odczucia na dzień dzisiejszy - telefon MI9T z MIUI 12 (pomijam drastyczny drenaż baterii - nie jest to wina samego HA ale softu a fixa brak na dzień dzisiejszy ).
Nie wiem jak jest w innych Androidach - MIUI jest bardzo specyficzne, zrobiłem sobie powiadomienie że HA ma mnie poinformować że jestem w jego zasięgu zanim wejdę do mieszkania.
Przy zablokowanym ekranie powiadomienia dochodzą czasem od razu czasem z opóźnieniem.
Kiedy telefon się nam rozładuje w domu - Better Presence uznaje że jesteśmy w domu pomimo braku komunikacji z telefonem - bo biorę pod uwagę aż 3 zmienne.

Generalnie ten dodatek jednak się sprawdza moim zdaniem jak macie problem opisany na samym początku wątku - gdzie ja mam mega trudno bo mieszkam w bloku , winda.

Tak działa Better Presence - od góry po kolei zmienne które on sobie sprawdza :

  • obecność telefonu po WIFI,
  • widoczność Amazfita po BT,
  • GPS z telefonu czyli czy jestem w strefie HA,
  • i sam status Better Presence czyli czy wg niego jestem w domu czy poza domem.
    image

EDIT: 2021-12-26
Ponieważ nie ogarniałem programu Tasker wypróbowałem program Automate.
Robi dokładnie to czego oczekiwałem - w strefie wskazanej na mapie włącza Wifi a poza strefę je wyłącza ( piszę oczywiście o telefonie ).
Reasumując - udało mi się dzięki Wam osiągnąć założony koncept skutecznego stwierdzania obecności w domu bez uciekania się do NR.

EDIT 2022-01-30
Ponieważ stałem się posiadaczem iNODE ( do zupełnie innego projektu którego nie zrealizowałem) - dodałem pastylkę do Better Presence.
Jak wspomniałem w innym wątku - pastylki nie czytam poprzez INODE-LAN a przez dongla BT i integrację BLE, moc nadawania nastawiona na 50%.

Tak wygląda czasowo kiedy Better Presence nas wykrywa ( 02:50:42s ):

Czyli od tego momentu HA “uznaje” iż weszliśmy do strefy domowej.

Wejście pastylki w zasięg HA ( 02:53:52s ):

Otwarcie drzwi ( 02:54:01s ):

Status końcowy : o godz. 02:55:42s HA stwierdziło iż jestem w domu.

Czyli nawet gdybym przyszedł do domu z rozładowanym telefonem ale z pastylką w kieszeni to HA uzna iż do domu przyszedłem.

1 polubienie