Identyfikacja obecności - jak działa, jak skonfigurować?

W jaki sposób działa sprawdzanie obecności? Mam telefon z androidem i zainstalowaną aplikacją HA. W dashboardzie non stop wyświetla mi się informacja, że jestem “w domu”. Przestawiłem tel. w tryb samolotowy i… cały czas jestem w domu. Gdzie muszę poklikać aby działało to prawidłowo?

Zobacz czy tel w ustawieniach baterii nie ma ustawień, że wygasza internet, ja tak miałem i nie działało. Zmiana w tryb samolotowy chyba niewiele zmieni. W narzędziach deweloperskich masz możliwość ustawić encję i jej zmiane stanu- i tam zmień encję person.xxxxx na home lub not_home i sprawdź czy działa. jak działa to zostają ustawienia w telefonie.

Przeczytaj najpierw ten artykuł Making Home Assistant’s Presence Detection not so Binary – Phil Hawthorne i zdasz sobie sprawę jak należy podejść do tematu.

Jeżeli tak to miało by działać to zauważ, że z powodu automatyzacji z tym związanych niezła by powstała dyskoteka w Twoim domu: robisz restart telefonu i od razu wszystkie światła gasną, alarm się uzbraja, rolety sie opuszczają bo “inteligentny dom” uważa, że nie ma Cie w domu :smile:.

1 Like

Musisz odnaleźć encje twojego telefonu w aplikacji HA na telefonie musisz włączyć czujniki lokalizacji
encja będzie formatu device_tracker.artur_smasung_galaxy_note_9
W Narzędzia deweloperskie, Bieżące encje,
Filtr encji wpisz nazwę twojego telefonu